NP České Švýcarsko: I lidé si přejí více klidu. Ohlédnutí za silvestrovskými ohňostroji

02.01.2019 19:17

Již rok a půl platí ve všech národních parcích České republiky zákaz provádění ohňostrojů a používání zábavní pyrotechniky. Před koncem loňského roku všechny čtyři parky spolu s Ministerstvem životního prostředí tuto skutečnost znovu připomněly prostřednictvím médií, plakátů a videoklipu, šířených také sociálními sítěmi.

NP České Švýcarsko: I lidé si přejí více klidu. Ohlédnutí za silvestrovskými ohňostroji
Foto: NP České Švýcarsko
Popisek: Národní park České Švýcarsko
reklama

Správa Národního parku České Švýcarsko děkuje všem obyvatelům a návštěvníkům parku i přilehlých obcí, kteří se odpalování zábavní pyrotechniky zdrželi. Poděkování patří také za šíření informace o platnosti tohoto zákazu.

Cenná je i zpětná vazba o používání pyrotechniky v obcích na okraji národního parku, kde zákonný zákaz sice neplatí, neboť obce leží již na území chráněných krajinných oblastí Labské pískovce nebo Lužické hory, ale i zde se mnoho obyvatel i návštěvníků pyrotechniky vzdalo.

Našla se však i místa, kde porušení zákazu došlo, například v Mezné (místní část obce Hřensko). Zábavní pyrotechnika zde byla použita v rozporu se zákonem. Toto počínání vzbudilo dílem i značně rozhořčené reakce místních obyvatel a návštěvníků v blízkém okolí.

Z reakcí, které správa národního parku zaznamenala, je zřejmé, že si velká část obyvatel obcí v národním parku i na jeho okraji přeje klidnější průběh silvestrovské noci, zejména pak právě uvážlivější nakládání s pyrotechnikou. V tomto smyslu je správa parku také připravena dále jednat se starosty obcí v jeho sousedství a hledat postupy, jak takového zklidnění dosáhnout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Elektrárny se znovu otevírají školám. Zatím virtuálně

10:57 ČEZ: Elektrárny se znovu otevírají školám. Zatím virtuálně

Prohlédnout si vodní turbínu, rozhlédnout se z vršku větrné elektrárny, to vše je možné. Zatím virtu…