Na ČVUT v Praze se 18. června uskuteční FELFEST 2014

13. 6. 2014 18:09

Po roce se na Vítězné náměstí v Praze opět vrací festival Fakulty elektrotechnické ČVUT FELFEST, který již tradičně nabídne bohatý hudební program a prezentaci studentských projektů fakulty. Jednodenní festival se uskuteční 18. června 2014 ve 14.00 hodin na travnatém prostranství před areálem ČVUT v pražských Dejvicích. Kromě dvou hudebních scén a obsáhlého výstavního TechParku se můžete též těšit na doprovodný program, sportovní exhibice a workshopy. Vstup na festival je zdarma.

Na ČVUT v Praze se 18. června uskuteční FELFEST 2014
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Již tradičně připravila Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze oslavu konce letního semestru – festival FELFEST. Návštěvníci si budou moci prohlédnout projekty, které na fakultě vznikají. Mezi nejpopulárnější patří Robot záchranář TRADR, na kterém odborníci vyvíjejí technologii pro společný zásah lidí a robotů v případě katastrofických událostí, Multiprojekční zařízení CAVE využívané k vizualizaci scén ale i vědeckých dat, Banana piano umožňující sestavit si vlastní hudební nástroj z několika kusů ovoce, nebo Lego roboti, kteří umí skládat Rubikovu kostku, balancovat na nakloněném povrchu, nebo sbírat míčky určité barvy. V TechParku dále naleznete AgentDrive Simulátor, cyklistický navigátor a plánovač cest, studentskou formuli, aplikaci pro rozpoznávání obličeje, letecký simulátor a mnoho dalších exponátů, které potěší mladé i dospělé technické nadšence.

O hudební doprovod se na hlavní scéně postará především české rocková undergroundová legenda Vltava, jež v devadesátých letech zazářila snad na každém pódiu v České republice.

Dalším významným hostem budou němečtí ska-rocksteady Yellow Cap, kteří působí na hudební scéně již 15 let a za dobu své vydali existence pět alb v čele s aktuálním Pleasure. Tuto desku v posledních měsících úspěšně představovali po celém Německu.

Nesmíme však opomenout další výtečnou kapelu, kterou jsou Bitumen beat. Skupina, která vznikla před pár lety na základech rozpadnuvších se Terne Čhave, si řekla, že romskou muziku trochu opepří. Perfektní kombinace tradičních tanečních rytmů a moderní elektroniky nenechá v poklidu žádného posluchače, který nepřišel o uši.

Dále na hlavní i vedlejší scéně vystoupí jak kapely, které mají k Fakultě elektrotechnické blízko (punkrockoví Moomraj, elektro-ambientový Squarewave Orchestra a folkoví PES), tak kapely, které sice jsou v začátcích, ale mají co nabídnout: elektroničtí Zlato a Nafta, indie rockovka Silver Spoons a funkjazzový bigband Concrete Ostrich.

Podrobné informace naleznete na stránkách www.felfest.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Na světě je nové vydání Celosvětové plemenné knihy siky vietnamského

8:10 Zoo Ostrava: Na světě je nové vydání Celosvětové plemenné knihy siky vietnamského

Moderní zoologické zahrady hrají mnohdy zcela zásadní roli v případě zvířecích (pod)druhů, které jso…