Nadace ČEZ: Přes rušnou petřvaldskou tepnu pomůže chodcům nový Oranžový přechod

14.06.2019 7:32

Přejít čtyřproudovou silnici I/59, která dělí Petřvald na dvě části, je někdy kumšt. Město se proto rozhodlo vybudovat úplně nový přechod, který uvítají hlavně občané místních částí Podlesí a Březiny. Nadace ČEZ městu přispěla 120 tisíc korun na zajištění moderního osvětlení přechodu.

Nadace ČEZ: Přes rušnou petřvaldskou tepnu pomůže chodcům nový Oranžový přechod
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Oranžový přechod otevřeli zástupci města, Nadace ČEZ a krajský koordinátor BESIP na Ostravské ulici, poblíž křížení s ulicemi Nejedlého a V Olšině. Těmito místy projede denně kolem 12 tisíc vozidel, poblíž se navíc nachází zdravotní středisko, autobusové zastávky a sběrné komunikace z hustě obydlených oblastí Podlesí a Březiny.

„Osvětlení přechodu prospěje především řidičům vozidel pro zajištění lepší viditelnosti chodců na přechodu, což automaticky znamená zlepšení bezpečnost chodců,“ řekl při otevření přechodu starosta města Jiří Lukša.

Umístění přechodu si pochvalovali i odborníci z BESIP. „Ta silnice je riziková, takže Oranžový přechod vznikl opravdu na správném místě,“ dodal regionální koordinátor BESIP v Moravskoslezském kraji Pavel Blahut.

Města a obce mají možnost bezpečnost na rušných komunikacích v blízkosti škol, školek a další veřejných budov ovlivnit. Od roku 2013 běží grantové řízení Oranžový přechod Nadace ČEZ. „V duchu základního bezpečnostního hesla na silnicích Vidět a být viděn podporujeme česká města a obce v budování osvětlených přechodů. V místech, kde se pohybuje hodně lidí včetně malých dětí, platí toto pravidlo dvojnásob,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.  Petřvaldu poskytla nadace grant na osvětlení přechodu 120 tisíc korun.
V loňském roce pomohla nadace s osvětlením 20 přechodů za 2,2 mil. korun, celkem bylo po celé republice podpořeno už 133 projektů v hodnotě 20,5 mil. Kč. Letos bylo jen v Moravskoslezském kraji schváleno osvětlení devíti přechodů – po jednom v Havířově, Doubravě, Hlučíně, Vřesině u Hlučína a pět v Orlové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: Péče o lidi trpící Alzheimerovou chorobou je každým rokem dražší

15:06 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: Péče o lidi trpící Alzheimerovou chorobou je každým rokem dražší

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra loni na jejich léčbu vynaložila více než 217 milionů korun.