Ombudsman pomohl řidičce. Úřad ji vinil z nehody, podle důkazů ale bourat nemohla

25.01.2024 7:05 | Tisková zpráva

Až u veřejného ochránce práv našla zastání řidička ze severu Čech, která se bránila proti pokutě za přestupky: údajně měla v podzemních garážích zábavního a relaxačního centra odřít jiné auto a odjet. Ombudsman zjistil, že magistrát nevyhodnotil všechny důkazy. Nadřízený krajský úřad navíc odmítl případ řidičky přezkoumat. Po zprávě ombudsmana úřady svůj přístup přehodnotily a pokutu zrušily.

Ombudsman pomohl řidičce. Úřad ji vinil z nehody, podle důkazů ale bourat nemohla
Foto: ochrance.cz
Popisek: Veřejný ochránce práv - logo

Řidička od začátku popírala, že by druhé auto poškodila. Dokonce doložila, že odřeniny na jejím voze pocházejí z dřívější doby. Když se chtěla proti rozhodnutí magistrátu a udělené pokutě bránit, krajský úřad ale její argumenty odmítl.

Ve spise, který si ombudsman od magistrátu vyžádal, byly i fotografie obou aut. Z nich bylo patrné, že poškozené vozidlo má odřený lak v jiné výši, než auto stěžovatelky.

„Tyto rozpory již samy o sobě brání v tom, aby bylo možné bez dalšího učinit závěr o tom, že škoda vznikla právě po kontaktu s vozidlem stěžovatelky. To, že se poškození vozidel co do výšky vzájemně překrývá, není dle mého názoru dostatečným důkazem o tom, že ke střetu vozidel došlo,“ uvedl ve zprávě o šetření ombudsman Stanislav Křeček.

Úřadům vytkl, že o vině stěžovatelky rozhodly bez dostatečného zhodnocení všech důkazů. Krajský úřad výhrady ombudsmana uznal a pokutu v přezkumném řízení zrušil.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy zahájily prodej oblíbené Jízdenky na léto

22:03 České dráhy zahájily prodej oblíbené Jízdenky na léto

České dráhy zahájily předprodej Jízdenky na léto. S touto speciální jízdenkou získají cestující jedi…