Onkologové se budou v Krumlově zabývat léčbou nádorů kůže a mozku

13.10.2015 15:15 | Zprávy

Zhruba čtyři stovky onkologů a lékařů spolupracujících odborností, včetně nejvýznamnějších českých odborníků zaměřených na léčbu nádorových onemocnění, si budou od čtvrtka 15. do soboty 17. října vyměňovat své zkušenosti v Českém Krumlově. Letošní dvaadvacátý ročník Jihočeských onkologických dnů bude zaměřen na téma diagnostiky a léčby nádorů kůže a mozku.

Onkologové se budou v Krumlově zabývat léčbou nádorů kůže a mozku
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

„Problematika nádorových onemocnění kůže i mozku prošla v poslední době stejně jako další diagnózy rychlým vývojem, který přinesl řadu novinek v diagnostice i léčbě. Cílem sympozia je proto vytvořit jejich ucelený obraz a moderní trendy podrobně prodiskutovat na širokém odborném fóru,“ uvedl primář Onkologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., a vědecký sekretář kongresu MUDr. Václav Janovský.

Jihočeské onkologické dny se po dvaadvaceti letech staly z původně regionální lékařské konference jedním ze dvou nejvýznamnějších odborných sympozií svého druhu v České republice. „Vzhledem k tomu, že onkologie je multidisciplinárním oborem, jsou zde zastoupeni nejen kliničtí onkologové a radioterapeuté, ale i chirurgové, patologové, radiodiagnostici, dermatologové, neurochirurgové a neurologové i další odborníci,“ doplnil prim. MUDr. Janovský.

Příčiny vzniku nádorových onemocnění jsou pravděpodobně multifaktoriální, mimo jiné sem patří dědičné faktory, životní styl, stres, stravovací návyky, kouření, alkohol, faktory prostředí a další. Ačkoli většina lidí spojuje diagnózu zhoubného nádoru s představou nevyhnutelné smrti, je v současné době mnoho nádorů vyléčitelných - leukémie, lymfomy, nádory dělohy, prsu, zárodečných tkání a mnoho dalších. Důležitá je včasná diagnostika. Čím nižší je stadium nádorové choroby, tím větší naděje na trvalé vyléčení. Při pozdním záchytu jsou už možnosti léčby a vyhlídky do budoucna značně omezené.

„Nejdůležitější ze všeho je uvědomění si zodpovědnosti za své zdraví, osvojení si správných a zdravých životních návyků a určitého rozumného jednání v rámci takzvané sekundární prevence. V našem oboru bude vždy platit: Čím dříve, tím lépe. A strach z onkologické diagnózy? Určitě by neměl být důvodem pozdního vyhledání lékaře," dodal primář Janovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nový zákon o výživném

Dobrý den, paní senátorko. Já vím, že vy jste byla proti tomu novému zákonu, ale prý prošel. Dá se někde zjistit, kdo ho vlastně navrhl a kdo pro něj hlasoval? Přijde mi úplně šílené, že něco takového mohlo projít, když postiženými budou ti nejslabší, jako jsou děti. A budete vy sama usilovat o zruš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Liberečtí chemici převzali od kolegů operační úkol v Litvě

16:08 Armáda ČR: Liberečtí chemici převzali od kolegů operační úkol v Litvě

Po půlroce byla 5. rotace chemiků z 31. pluku chemické, biologické a radiační ochrany z Liberce vyst…