Pražská hygiena nařídila vysokým školám mimořádná protiepidemická opatření

11.02.2020 14:05

Vzhledem k tomu, že některé pražské vysoké školy poskytují výuku a zajišťují ubytování studentům z Číny, z oblastí omezeného výskytu nového koronaviru (2019-nCoV), mimo ohnisko nákazy - provincii Chu-pej, vydala Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") v zájmu předběžné opatrnosti celkem 31 vysokým školám v Praze plošné nařízení k plnění mimořádných opatření při nebezpečí vzniku epidemie.

Pražská hygiena nařídila vysokým školám mimořádná protiepidemická opatření
Foto: praha.eu
Popisek: Hygienická stanice hl. m. Prahy - logo
reklama

Ode dne doručení zmiňovaného rozhodnutí až do odvolání je tak 31 pražských vysokých škol, v případech, kdy poskytují výuku a zajišťují ubytování studentům z Číny, z oblastí omezeného výskytu nového koronaviru (2019-nCoV), povinno dodržovat následující opatření:

tabulka

Vydání daného nařízení předcházelo jednání HSHMP s vedoucími představiteli pražských vysokých škol, které proběhlo 3. února. HSHMP na tomto jednání VŠ požádala, aby do 5.února zmapovaly situaci a sdělily počty studentů z Číny, kteří se v době od 15. 1. 2020 vrátili či se v nejbližší době vrátí z pobytu v Číně. Ukázalo se, že vysoké školy poskytující výuku a zajišťující ubytování studentům nemají aktuální přehled o pobytu studentů v době mezi semestry, a proto HSHMP přistoupila k plošnému vydání nařízení celkem 31 pražským vysokým školám.

Nařízení bylo vydáno z důvodu předběžné opatrnosti a ochrany před potenciálním rozšířením onemocnění do ČR a jeho vydání je z pohledu HSHMP nezbytné. Vydání nařízení odpovídá publikovaným doporučením ze strany Světové zdravotnické organizace (WHO) a je v souladu s dosavadními poznatky o původci a cestách přenosu daného infekčního onemocnění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek

18:44 Liberecký kraj: Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) minulý týden rozhodl příkazem o přestupku kraje a udělil mu p…