Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Francouzskou republiku

19.03.2016 10:34

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví 24. března 2016 Francouzskou republiku. V rámci pracovní návštěvy bude jednat se svým protějškem Manuelem Vallsem a také s prezidentem Françoisem Holladem.

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Francouzskou republiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Hlavními tématy této zahraniční cesty budou aktuální evropské otázky, spolupráce v oblasti obchodu a investic a naplňování Akčního plánu strategického partnerství na léta 2014 – 2018 podepsaného během návštěvy premiéra Vallse v ČR.

Dalšími tématy jednání bude spolupráce v oblasti vědy a výzkumu, kosmického průmyslu, spolupráce v oblasti energetiky, situace v regionu Blízkého východu a boj proti terorismu, a také příprava varšavského summitu NATO.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupí na setkání se zástupci francouzských společností sdružených v MEDEF (pozn.: francouzský svaz zaměstnavatelů) a odhalí pamětní desku ke 100. výročí založení Československé národní rady v Paříži. Premiér se také setká se zástupci krajanských spolků a bude diskutovat s českými studenty ve Francii.

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka byl na poslední pracovní návštěvě ve Francouzské republice v dubnu 2014 jako první zahraniční host tehdy nově jmenovaného premiéra Vallse. Předseda vlády Francouzské vlády Manuel Valls poté navštívil Českou republiku v prosinci 2014.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Aby barvy dětské tváři neškodily

10:11 dTest: Aby barvy dětské tváři neškodily

Je doba masopustu a školních karnevalů. Obličejové barvy jsou pro takové příležitosti velmi oblíbené…