Ředitel útvaru interní audit Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka v čele Českého institutu interních auditorů (ČIIA)

31.05.2016 11:20

Prezident Českého institutu interních auditorů Tomáš Pivoňka byl zvolen na další dvouleté funkční období. Rovněž se s účinností od prvního června stává členem Výboru pro propagaci Mezinárodního institutu interních auditorů.

Ředitel útvaru interní audit Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka v čele Českého institutu interních auditorů (ČIIA)
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

“Znovuzvolení do vedoucí pozice Českého institutu interních auditorů si velmi vážím.  Ve svém dalším funkčním období bych se chtěl věnovat zejména propagaci interního auditu mezi exekutivními manažery a mladou generací. Zapadá to ideálně do motta, které jsem si pro své druhé funkční období vybral: zajistit úspěšnou budoucnost interního auditu,“ uvedl Pivoňka.

Čtyřicetiletý Pivoňka je v čele ČIIA od roku 2014 a ve svém prvním funkčním období pracoval především na prohloubení spolupráce s klíčovými partnery ČIIA, kterými jsou Ministerstvo financí, Nejvyšší kontrolní úřad, Rada pro veřejný dohled nad auditem a Český institut členů správních orgánů. Útvar interního auditu ČEZ řídí od roku 2015. Předtím působil více než 10 let ve společnosti EY jako senior manažer v oddělení podnikového poradenství a řízení rizik.

„Interní audit je jediným prvkem ve společnosti, který funguje nezávisle. To mu umožňuje přistupovat k firmě či instituci z pozice ideálního dobrého hospodáře. Kultivuje tím kontrolní prostředí ve společnosti, zlepšuje etické chování zaměstnanců a soulad s legislativou. Dává manažerům zpětnou vazbu v záležitostech, které při své každodenní rutinně nevidí,“ vyzdvihuje Pivoňka přínosy interního auditu. „Interní audit rovněž přidává hodnotu tím, že přispívá ke zlepšování procesů – šetří náklady a pomáhá nacházet příležitosti či řídit rizika.“

Český institut interních auditorů založený v březnu 1995 je odbornou autoritou v oblasti interního auditu a sdružuje více než 1000 interních auditorů. Jeho nejvyšším orgánem je sněm, který se schází pravidelně každý rok, mezitím jeho činnost řídí rada v čele s prezidentem dohlížená kontrolní komisí.

ČIIA je členem Mezinárodního institutu interních auditorů (IIA), který sdružuje 180 000 odborníků z téměř 190 zemí. Ve Výboru pro propagaci IIA zasedne s účinností od 1. června i Tomáš Pivoňka.

„V tomto výboru se chci soustředit na propagaci interního auditu ve střední a východní Evropě, a to zejména na úrovni jednotlivých regulátorů a odborné veřejnosti,“ dodává Pivoňka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Program České televize přitáhl v prvním pololetí nejvíce diváků

22:42 Program České televize přitáhl v prvním pololetí nejvíce diváků

Česká televize je nejčastější volbou diváků. V prvním pololetí tohoto roku se stala televizní skupin…