„Na mapování nelegálních provozoven dlouhodobě intenzivně pracujeme. S některými informacemi jsme se již dříve obrátili na příslušné orgány. Stalo se tak například v případě občanského sdružení Život je hrou, na jehož činnost SPELOS upozornil jako první,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS, a dodal:„Na základě podnětů od členů našeho sdružení a občanů máme k dnešnímu dni k dispozici již 117 adres, na nichž dochází k nelegálnímu provozu loterií. Dobře si však uvědomujeme, že toto číslo je pouze pomyslnou špičkou celého ledovce a skutečný stav je několikanásobně horší.“
Podle posledních odhadů legálních provozovatelů je u nás v provozu více než tisíc nelegálních herních zařízení. Ty se objevují především na místech, kde radnice přehnaly regulaci nebo rovnou vyhlásily nulovou toleranci legálnímu provozu loterií. Obdobné zkušenosti mají také v dalších zemích, kde zavedli nulovou toleranci hazardu a nyní bojují se zvýšenou nezaměstnaností, kriminalitou, mafiemi a úbytkem prostředků ve veřejných rozpočtech.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva