Úspěšný podcast Českého rozhlasu Filtr nabídne dalších pět dílů

20.11.2020 11:43

Český rozhlas uvedl na začátku září desetidílný podcast Filtr zaměřený na cílovou skupinu teenagerů ve věku 12 až 15 let. Na základě kladných ohlasů přidá do konce roku ještě pět dílů, v nichž posluchačům nabídne další témata ze světa médií a sociálních sítí. Nová jedenáctá epizoda bude posluchačům k dispozici na audioportále mujRozhlas v pondělí 23. listopadu.

Úspěšný podcast Českého rozhlasu Filtr nabídne dalších pět dílů
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Novými epizodami i doprovodnými rozhovory s odborníky bude opět provázet opět Lukáš „Lukefry“ Fritscher. „Velmi nás těší dosavadní poslechovost Filtru i reakce posluchačů na jednotlivé díly. Zejména proto, že v Českém rozhlase jde o první podcast, který jsme zveřejnili pro tuto věkovou skupinu. V době, kdy se teenageři učí z domova, je Filtr může nejen bavit, ale lze jej výborně využít i pro distanční online výuku, např. v hodinách občanské či mediální výchovy,“ uvedla vedoucí projektu Filtr a šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

Podle slov editora Filtru Lukáše Sapíka bylo už během psaní scénářů k prvním dílům jasné, že témat je více, než lze v deseti dílech probrat. Díky přídavku se autoři mohou podrobněji věnovat třeba chování na sociálních sítích, vlastnictví médií, nebo seznámit posluchače s některými konkrétními českými novináři. Stejně jako v prvních deseti dílech se tvůrci drží zásady, že to musí být kromě předávání důležitých informací hlavně zábava. „Příjemně mě překvapilo, kolik zpráv o Filtru každý den dostávám a jsem rád, že si spousta lidí tento podcast oblíbila a nedočkavě mi píšou, kdy už bude další díl,“ dodal moderátor a youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher.

Jednotlivé díly Filtru naleznou posluchači na audioportále mujRozhlas a poslechnout si je mohou rovněž prostřednictvím aplikace mujRozhlas, která umožňuje i poslech v offline režimu. K dispozici jsou rovněž bonusové rozhovory s odborníky, pracovní listy a kvízy zaměřené na konkrétní témata podcastu, které si mohou posluchači vyplnit sami, nebo v rámci distanční online výuky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Severočeské muzeum představí zrestaurované automatofony

22:16 Liberecký kraj: Severočeské muzeum představí zrestaurované automatofony

Záchrana pokladů z depozitářů Severočeského muzea v Liberci. Tak se jmenuje projekt, díky němuž proc…