ČSSD v Senátu chce do protikomunistické komise adepty ze sněmovny

15.01.2012 17:01 | Zprávy

Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier nominoval do etické komise pro protikomunistické odbojáře stejné kandidáty, s nimiž jeho strana neuspěla ve sněmovně. Jsou to ústavní právník Jan Kudrna spolu s evangelickým farářem a bývalým mluvčím Charty 77 Milošem Rejchrtem.

ČSSD v Senátu chce do protikomunistické komise adepty ze sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier

I když sněmovna loni v prosinci obsadila jen jedno ze svých dvou míst v komisi, kandidáti ČSSD dostali v tajných volbách nejméně hlasů. Ze 146 možných získal Rejchrt 36 hlasů, Kudrna o hlas méně. Historikovi Prokopu Tomkovi, kterého nominovala TOP 09, chyběl i díky neplatným hlasům ke zvolení jen jeden hlas. Poslanci do komise vybrali pouze kandidáta ODS, advokáta a bývalého disidenta Stanislava Devátého.

Výročí 17. listopadu

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Tomio Okamura byl položen dotaz

Myslíte, že zas nastane doba, kdy se bude moci říkat skutečná pravda?

Co hodláte jako strana v případě úspěchu udělat proto, aby se opět smělo problémy nazývat skutečnými jmény, aniž byste pak čelil nějakému stíhaní třeba za xenofobii, rasismus, či nařčení, že jste proruský atd?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CK Válek Reisen. Ministr zdravotnictví používá na privátní cesty diplomatický pas

14:47 CK Válek Reisen. Ministr zdravotnictví používá na privátní cesty diplomatický pas

KAUZA: Radiodiagnostik Vlastimil Válek je nejen úřadující místopředseda vlády Petra Fialy a ministr …