KDU-ČSL přemýšlí, že zruší v názvu slovo "křesťanská"

11.08.2012 7:14 | Zprávy

V KDU-ČSL se řeší otázka názvu strany. Některým členům se nelíbí, že se stále používá slovo „československá“ a některým vadí i označení „křesťanská“. Napsal deník Právo.

KDU-ČSL přemýšlí, že zruší v názvu slovo "křesťanská"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Programová konference KDU-ČSL

Někteří lidovci poukazují na to, že jejich strana dnes už není pouze křesťansky orientovanou stranou, měl by se tedy změnit název. To připustil i předseda strany Pavel Bělobrádek.

Změníme se na Lidovou stranu

„Na téma změny názvu jsme vedli velice intenzívní debatu. Zůstává možnost, že bychom se změnili pouze na Lidovou stranu,“ řekl deníku Právo.

Bělobrádek vysvětlil, že některým lidem vadí slovo „československá“ v názvu KDU-ČSL. „Prý jsme ještě nepostřehli, že se rozpadla federace,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Obrana

Nejsem pro, aby ministerstvo obrany mělo SPD. Ani aby byl třeba Turek ministr čehokoliv. Ale není teď jediná šance, jak tomu zabránit, dohodnout se s ANO? Dřív jste s ním už přeci vládli, tak proč ne znovu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Motivujeme mladé ke studiu doma v kraji

22:31 Moravskoslezský kraj: Motivujeme mladé ke studiu doma v kraji

Moravskoslezský kraj aktivně pracuje na tom, aby mladí lidé neodcházeli za vzděláním a prací mimo re…