Kavalírová zůstává v radě Ústavu studia totality. O ostatních se rozhodne večer

05.12.2012 15:37 | Zprávy

Senátoři budou až dnes večer znovu hlasovat o radních Ústavu pro studium totalitních režimů. Žádný ze tří desítek kandidátů totiž dnes odpoledne nedostal od senátorů dost hlasů. Senátoři tak musejí volbu zopakovat.

Kavalírová zůstává v radě Ústavu studia totality. O ostatních se rozhodne večer
Foto: army.cz
Popisek: Naděžda Kavalírová z Konfederace politických vězňů

Senát dnes zvolil do rady Ústavu pro studium totalitních režimů Naděždu Kavalírová, kterou nominoval prezident Václav Klaus jako svou jedinou kandidátku.

Kavalírová, která je také předsedkyní Konfederace politických vězňů, dostala v tajných volbách 42 ze 73 odevzdaných hlasů.

Jak zjistila ČTK, v radě už naopak nebude Čestmír Čejka, který nyní dostal pouze tři senátorské hlasy. V radě dneškem končí také její místopředseda Patrik Benda a docent historie Michal Stehlík, kteří už znovu nekandidovali. Pouze o hlas uniklo zvolení vedoucí fotooddělení Národního archivu Emilii Benešové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: olb

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

37. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

10:20 37. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

Denní kontrakty motorové nafty na trhu pohonných hmot Českomoravské komoditní burzy Kladno se ve 37.…