Pivní církev žádá registraci. Aby ukázala, že to jde

18.12.2011 8:30 | Zprávy

Skupina mladých lidí z Brna si podala žádost o registraci pivní církve. Stvořitel prý do tohoto nápoje vložil část své dokonalosti, a proto tento nápoj v těžkých časech tolik zklidňuje mysl i tělo. Ve skutečnosti jde mladým recesistům o to, aby ukázali, jak snadné je ministerské úředníky zavalit prací.

Pivní církev žádá registraci. Aby ukázala, že to jde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo

Žádost o registraci nové církve řeší v těchto dnech ministerstvo kultury. Nebylo by na tom, nic neobvyklého, kdyby se nejednalo o pivní církev, která uctívá "posvátný nápoj, do kterého Stvořitel vtiskl kousek své bytosti" neboli pivo. Protože se pod žádostí o registraci nachází tři stovky nezbytných podpisů, ministerstvo se musí žádostí vážně zabývat. Informuje o tom server idnes.cz.

Nápoj zklidňující tělo i mysl v těžkých časech

Za celou akcí prý stojí skupina mladých lidí z Brna v čele s mladým právníkem pětadvacetiletýn Michalem Kinclem. A co je náplní věřících? Prý se scházejí jednou týdně a popíjejí božský nápoj, který prý nejlépe zklidňuje tělo i mysl.

"K tomuto účelu blahodárně působí popíjení piva a souvěrci jsou toho názoru, že se jedná o nápoj posvěcený, neboť tento nejvíce uklidňuje tělo i mysl člověka," stojí v Základní charakteristice církve, v které její členové parodují archaické a přepjaté náboženské vyjadřování.

Recesistům jde ale spíš o to ukázat, jak snadno lze ministerské úředníky zavalit prací. Je velice pravděpodobné, že ministerstvo jejich žádost o registraci zamítne, ale zdá se, že příznivcům to nevadí. Zřejmě jim stačí vědomí, že úředníci ministerstva kultury jejich žádost berou vážně. Ministerští úřednici svou práci opravdu vážně berou a stává se i to, že za příznivci jakékoli nové církve, která žádá o registraci, posílají kolegy na pohovor.

Registrace má spíše symbolický charakter, výhody z ní plynou až po uplynutí 10 let a doložení zhruba 10 tisíc stoupenců. Teprve pak církev získává peníze od státu na platy duchovních a provoz, právo vyučovat náboženství na státních školách, vykonávat duchovní služby v armádě nebo oddávat.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

10:45 Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

„Je plzeňské pivo pro Němce odlišné oproti tomu pro Čechy?“ Právě tato otázka v posledních dnech roz…