Podřízený Parkanové: Kdybych to nepodepsal, jsem nezaměstnaný

14.06.2012 10:32 | Zprávy

Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová byla včera obviněna kvůli předražení zakázky na letouny CASA. Jiří Staněk, tehdejší šéf sekce vyzbrojování na ministerstvu obrany, však dává od odpovědnosti své i ministerstva ruce pryč. A to přesto, že je na smlouvě právě jeho podpis.

Podřízený Parkanové: Kdybych to nepodepsal, jsem nezaměstnaný
Foto: hns
Popisek: Letadlo CASA a Parkanová, koláž

V rozhovoru pro deník Právo opakovaně prohlašuje, že vše proběhlo na základě rozhodnutí vlády a byly dodrženy zákony i vnitřní směrnice státní správy. „Já jsem tu smlouvu podepsal na základě rozhodnutí vlády, která uložila ministryni zabezpečit podpis smlouvy a ministryně to následně v souladu s organizačním řádem uložila mě,“ vysvětluje bývalý sekční šéf. „Státní úředník si nemůže vybírat, pokud vláda meritorně rozhodne o nějaké věci. Pokud bych to odmítl podepsat, tak jsem ten den nezaměstnaný,“ hájí se.

Čtěte vše na téma Parkanová a CASA

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Tomio Okamura byl položen dotaz

Od koho podle vás hrozí manipulace výsledku voleb?

A budete se nějak snažit dohlídnout na to, aby k ní nedošlo? Je to možné? A čemu nerozumím je to, co tvrdíte o účasti, že když přijde k volbám víc lidí, tak se manipulace nezdaří - jakou to má logiku? A jste případně připraven volby napadnout? Za jakých okolností?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Největší zakázka v historii jaderných elektráren míří do Plzně

17:39 ČEZ: Největší zakázka v historii jaderných elektráren míří do Plzně

Společnost Doosan Škoda Power zvítězila v tendru na nové generátory pro Jadernou elektrárnu Temelín.