Za Havla jste zapálili 20 pytlů svíček. Umělci je přetaví v srdce

16.01.2012 10:59 | Zprávy

O víkendu začne odlévání voskové sochy ve tvaru srdce ze svíček, které lidé na různých místech zapalovali na památku prezidenta Václava Havla. Jako zázemí umělci využijí kulturní centrum Trafačka v pražských Vysočanech. Organizátoři shánějí dobrovolníky, kteří jim s prací pomohou. Socha by měla být umístěna od 9. února do 10. dubna na piazzetě Národního divadla. Její další osud zatím stanoven nebyl, řekli ČTK autoři nápadu Roman Švejda a Lukáš Gavlovský.

Za Havla jste zapálili 20 pytlů svíček. Umělci je přetaví v srdce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Koncert na počest Václava Havla v pražské Lucerně

Plánovaná plastika bude mít tvar otevřeného srdce. "Podařilo se zajistit svíčky nejen v Praze, ale v řadě dalších měst. V nadsázce této iniciativě říkáme "národ sobě"," poznamenal Švejda. Například jen z pražského Václavského náměstí úklidová četa odvezla 20 velkých pytlů svíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanjura podporuje černý trh. Výrobci alkoholu dali na stůl fakta

16:30 Stanjura podporuje černý trh. Výrobci alkoholu dali na stůl fakta

Stát odmítá odstranit diskriminaci ve zdanění lihovin a místo toho nerovnoměrně zatěžuje zvyšováním …