„Pos*ali jste to, neokecávat.“ Fiala hodil Green Deal na Babiše. Jenže přišla smršť

08.03.2025 16:26 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Předseda ODS a premiér Petr Fiala se jal bránit sebe i svou vládu, že s někdejší pětikoaliční vládou, s dnešní čtyřkoalicí, vlastně nemohli udělat moc, aby změnili podstatné části Green Dealu. U řady lidí však Fiala tvrdě narazil. Dostal vynadáno nejen od poslanců hnutí ANO.

„Pos*ali jste to, neokecávat.“ Fiala hodil Green Deal na Babiše. Jenže přišla smršť
Foto: Repro X
Popisek: Petr Fiala při projevu o zbrojení

„My už jsme přišli fakticky k hotovému a mohli jsme jen ty věci korigovat. Andrej Babiš měl možnost říct ‚ne‘. A nebylo by to. Tady jsou složité rozhodovací procesy v Evropské unii. Někde se rozhoduje jednomyslně, což znamená, že máte možnost říct: ‚Já s tím nesouhlasím.‘ A prostě to není,“ pravil Fiala.

A hned pokračoval.

Green Deal se přijímal jednomyslně. Andrej Babiš měl možnost říct ‚ne‘. A nebylo by to. Já jsem u žádného takového rozhodnutí nebyl, protože všechna rozhodnutí, před která byla postavena naše vláda ve věci Green Dealu už byla projednávána na základě schváleného Green Dealu řešena na nižší úrovni. Na úrovni ministrů. Nebo Rady EU. A byla řešena většinově. Takže když Andrej Babiš odsouhlasil Green Deal, tak my už jsme přišli fakticky k hotovému. Mohli jsme ty věci už jen korigovat. Já jsem neměl většinu. Já už jsem jenom mohl vyjednat pro Českou republiku nějaké lepší podmínky. A to se taky stalo,“ zdůrazňoval předseda vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fiala lže, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka 59 , 08.03.2025 18:13:09
jako když Rudé právo tisklo.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

15:39 Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

Spor o účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře dál vyvolává silné emoce. P…