„Proč to proboha nikdo nevidí?“ Topolánek si přečetl, co sepsal Rath ke kauze Čapí hnízdo

08.01.2018 22:08

Ke zprávě OLAF ke kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše se nedávno vyjádřil bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, který se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad klíčovou rolí státních zástupců. Především srovnává přístup vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové ve své kauze a kauze Čapí hnízdo. Rathovu analýzu považuje za brilantní jeden z kandidátů na prezidentský post, Mirek Topolánek. „To podstatné je popsáno exaktně,“ píše na svém Twitteru.

„Proč to proboha nikdo nevidí?“ Topolánek si přečetl, co sepsal Rath ke kauze Čapí hnízdo
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek

„Nikdo mě nemůže podezřívat z toho, že bych byl ‚kámoš‘ Davida Ratha. Jeho analýza je ale brilantní. To podstatné je popsáno exaktně. Proč to proboha nikdo nevidí? Proč to nikdo nekomentuje? Začala opravdu druhá polistopadová republika. To se nesmí stát!“ uvedl Topolánek na Twitteru.

Jak Rath v blogu uvádí, na pokraji sporu zůstávají informace o klíčové roli státních zástupců, a to především vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Ta podle exhejtmana byla vždy iniciátorkou a moderátorkou mediálního zájmu. 

„O to víc je podivné a podezřelé, že od počátku vyšetřování Čapího hnízda se drží v přítmí, k samotné věci se vyjadřuje jen na přímý nátlak médií a opatrně. Proč tomu tak je? Proč to zase není ona, kdo by aktivně veřejnosti vysvětloval, v čem spočívá podstata trestného činu a oč jsou opřeny ‚neprůstřelné‘ důkazy, tak jak opakovaně činila třeba i v mé kauze. Je ministr a premiér méně než hejtman? Je sedm milionů v krabici bůhví pro koho víc než padesát milionů údajně utopených v soukromé rezidenci?“ táže se Rath v souvislosti se svou kauzou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jméno Čvančarová. Trapný skandál Čaputové? Začíná to být vážné

10:15 Jméno Čvančarová. Trapný skandál Čaputové? Začíná to být vážné

Slovensko v posledních dvou dnech žije kauzou „Emma“. Emmě je sedmnáct, je dcerou prezidentky Zuzany…