„Šikanují mi syna, ředitelka to neřeší.“ Pražský rodič ve sporu se školou. Ta tvrdí: Vše v pořádku

27.06.2024 16:43 | Zprávy

PŘÍBĚH Konec školního roku. Den, na který se těší žáci, ale často i učitelé, nastává zítra. Koncem tohoto školního roku se však na ParlamentníListy.cz obrátil pan Alexandr Svačina, jehož syn dochází do ZŠ a MŠ Barrandov v Praze. Redakci tvrdil, že jeho syn je ve škole terčem dlouhodobé šikany od starších spolužáků a škola věc adekvátně neřeší. Ředitelka dotyčné školy, kterou redakce oslovila, rodičova tvrzení odmítá. Škola má prý nával žáků i žádostí o zaměstnání, je rodiči kladně hodnocena a zmíněná záležitost byla uspokojivě vyřešena.

„Šikanují mi syna, ředitelka to neřeší.“ Pražský rodič ve sporu se školou. Ta tvrdí: Vše v pořádku
Foto: ZŠ a ZŠ Barrandov
Popisek: ZŠ a ZŠ Barrandov

„Dávám jim to nejcennější, co mám. Když přijdu o byt nebo auto, tak na to znovu vydělám. Ale jim posílám každý den svého syna.“ Tak mluví pan Alexandr Svačina o Základní a mateřské škole Barrandov, která se nachází na Chaplinově náměstí v Praze 5. Živnostník, který je po odchodu své ženy z manželství samoživitelem, tvrdí, že jeho syn je dlouhodobě terčem šikany. Se svým příběhem se obrátil na ParlamentníListy.cz.

Šikanu svého syna Matyáše, žáka třetího ročníku, začal pan Svačina řešit koncem loňského roku. Trápit ho měli o rok starší spolužáci. „Bili ho, naháněli ho po škole, strkali mu hlavu do sněhu. Učitelky slyšely ,hele Svačina, jdeme na něj‘,“ přibližuje. 

Jednání s výchovnou poradkyní školy ho neuspokojilo. „S dotyčnými hochy měl být veden výchovný pohovor. Mělo se také zamezit tomu, aby se s nimi potkával na hřišti, kam měl chodit v jiné dny než oni. Zarazilo mě však, že výchovná poradkyně se místo řešení problému začala vyptávat na Matyáše. Jako kdyby vinu kladla jemu,“ vzpomíná a dodává, že syn nakonec přiznal delší trvání šikany. „Trvá to už od jara, ale on to nechtěl hlásit. Prý si myslel, že je normální, že ho bijí, když zlobí, což je pozůstatek po přístupu učitelky z první třídy,“ líčí rodič.

Jednou si dle svých slov svého zbitého syna musel ve škole sám vyzvednout. „V minulém roce na jaře, když za paní třídní učitelku suplovala jiná kolegyně, Matyáše skopal žák ukrajinské národnosti. Přes synovy stížnosti na bolesti břicha mu nebylo poskytnuto ošetření, a já jsem se musel uvolnit ze zaměstnání. Následně po vyšetření synovou lékařkou jsme byli odesláni do Thomayerovy nemocnice v Krči pro podezření z natržené sleziny, které se naštěstí nepotvrdilo,“ popsal Svačina.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Zajímavé, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMalachyt , 27.06.2024 18:37:39
Mám velmi podobnou, skoro shodnou zkušenost. Také mého syna šikanovala partička spolužáků. Na třídní schůzce jsem o tom řekl třídnímu a požádal ho nějaké řešení. Jinak jsem mu naznačil, že synovi dám boxera a školení a podám si otce toho pitomce, co celou partičku vedl. Učinili psychologický rozbor třídy a ten hajzlík tam vyčníval úplně sám mimo kolektivu. Vždy jen našel pár měkkýšů, kteří ho ze strachu na oko podporovali. Po podání oficiální stížnosti na sociálku došlo k jeho přeložení na jinou školu a byl klid. Vychoval jsme s manželkou obě děti ke slušnosti a ohleduplnosti. Sám jsem měl s násilím dost co do činění, ale byla jiná doba a pár ran pěstí se neřešilo. Dnes je jiná doba, kdy se chudák ani nemůže bránit aby hajzlíkovi neublížil.

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Mluvím trochu za prezidenta Pavla.“ Petr Kolář se Žantovským vítali v Praze další neziskovku

18:02 „Mluvím trochu za prezidenta Pavla.“ Petr Kolář se Žantovským vítali v Praze další neziskovku

Jako „nový kluk na sídlišti“ se v Praze představuje organizace GLOBSEC. Na přelomu srpna a září se z…