„Teď jde o levné nádrže?!“ Poslanec ANO apeloval na vládu kvůli drahému palivu. Vyprásk. Nejdřív Honzejk, pak z USA Farský

07.03.2022 15:40 | Ze sítí

Každá nádrž bude argumentem proti pomoci Ukrajině, obává se v diskusi na sociálních sítích bývalý poslanec Jan Farský (STAN). Reaguje tak mimo jiné na výzvu poslance hnutí ANO, jenž volá po zastropování cen pohonných hmot. Není sám, hnutí ANO Andreje Babiše dlouhodobě apeluje na vládu, aby vedle pomoci ukrajinským uprchlíkům věnovala pozornost také českým občanům. Farský pak ve svém tweetu také apeluje na to, aby uprchlíci byli rozděleni po celém Česku.

„Teď jde o levné nádrže?!“ Poslanec ANO apeloval na vládu kvůli drahému palivu. Vyprásk. Nejdřív Honzejk, pak z USA Farský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Farský

„Zastropujte ceny pohonných hmot, snižte DPH a udělejte něco pro lidi! Vyzývám Petra Fialu, Zbyňka Stanjuru a Víta Rakušana, ať také konečně začnou něco dělat pro občany České republiky,“ rozlítil se na twitteru poslanec za hnutí ANO Martin Kukla. 

„Tohle vytváření dojmu, že teď jde hlavně o levnou nádrž, že snaha o pomoc Ukrajině není v prvořadém zájmu občanů České republiky a že Ukrajinci nejsou vlastně ani moc lidi, je to nejodpudivější, co můžeme nyní v naší politice sledovat,“ poznamenává k tomu následně komentátor Petr Honzejk.

„Takto mluví k 30+ % občanů ČR. A to číslo poroste. V ANO mají skvělé průzkumy. Každá nádrž bude argumentem proti pomoci Ukrajině. Díky sociálním sítím se umíme rychle nadchnout. A stejně rychle vychladneme. S časem pracuje Putin lépe než my. Bude to s každým dnem těžší a těžší,“ zareagoval na Honzejkův tweet někdejší poslanec Jan Farský (STAN), toho času studující v USA.

„Tohle je důležitý postřeh, bohužel. Možná by opravdu vláda měla přechodně zvážit snížení DPH (ne z čirého populismu, ale právě proti populismu a extremismu, který může republiku strategicky oslabit.) Pro Putlera hraje čas. tik tak tik tak,“ odvětil mu další uživatel.

A Farský vyjádřil souhlas. „Souhlasím. A co nejrychleji by měli být rozděleni uprchlíci do celé ČR. Pomůže to uprchlíkům i nám. Informace, pomoc, práce, zapojení do komunity. Přeci jen se na cenu benzinu hůře nadává, když Vaše dítě chodí do třídy s uprchlíkem a Vy je potkáváte na ulicích,“ řekl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Jak chcete zabránit tomu, aby lidé odcházeli do předčasných důvodů?

A není to zcela pochopitelné, když se jim to vyplácí? A nepřijde vám nefér, že tu rostou důchody, ale i třeba vaše mzdy a spousta poctivě pracujícíh dělá stále za almužnu nebo za míň, než jsou třeba důchody? A proč se zvyšují dávky převážně - nejvíce důchodcům? Co třeba rodiny s dětmi? Těm naopak v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

22:05 Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

Vlastenec, nebo vlastizrádce? Kým byl sovětský generál Andrej Vlasov, pod jehož velením vznikla Rusk…