Alternativa pro Českou republiku: Petru Bystroňovi vadí Konvička. A Konvička se obořil na Klause

10.05.2016 7:36

Nově vznikající strana Alternativa pro Českou republiku se potýká s problémem. I přestože exprezident Václav Klaus neskrývá své sympatie k sousední Alternativě pro Německo, již si zakladatelé české strany berou za vzor, podpořit Čechy nechce. Důvod? Osoba Martina Konvičky. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Alternativa pro Českou republiku: Petru Bystroňovi vadí Konvička. A Konvička se obořil na Klause
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Martin Konvička.

Proti Konvičkovi není Klaus sám. Vystupuje proti němu i předseda bavorské odnože Alternativy pro Německo Petr Bystroň. A to se Konvička zatím drží v pozadí.

„Už jsme přišli o název Svobodní a teď hrozí, že další nadějný název ukradne pan Konvička,“ napsal Klaus v SMS zprávě deníku MF Dnes.

Bystroň mimo jiné uvedl, že není správné, že politická strana je postavena pouze na boji proti islámu. „Nic s námi nekoordinují a ani já si nemyslím, že nejlepším protagonistou pro alternativu klasických politických stran je pan Konvička,“ uvedl Petr Bystroň.

Konvička se pro MF Dnes proti slovům Klause vyhradil. „Nevím o tom, že by Václav Klaus měl gebír na to, někomu říkat, co má a nemá zakládat,“ uvedl s tím, že o spolupráci s nově vznikající stranou se teprve rozhodne.

U vzniku Alternativy pro Českou republiku (ApČ), přezdívané „apači“, stojí bývalí občanští demokraté, například sexuolog Jaroslav Zvěřina, mediální expert Petr Štěpánek, politický poradce Tomáš Haas či předsedkyně Naštvaných matek Eva Hrindová. Strana má být liberálně konzervativní, národně orientovaná a euroskeptická. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle si někdo ods...? Výbušná fakta o smrti našeho vojáka v Afghánistánu

15:30 Tohle si někdo ods...? Výbušná fakta o smrti našeho vojáka v Afghánistánu

V Afghánistánu bohužel zemřel další český voják. V souvislosti s touto smutnou událostí se vynořuje …