Šéf vládního hnutí ANO českým novinářům při odchodu z jednání ministrů financí EU v Bruselu řekl, že podle jeho informací jsou demokratka Hillary Clintonová i republikánský kandidát Donald Trump nejnenáviděnějšími kanditáty v historii Spojených států.
„Jsem rád, že nejsme v eurozóně, v bankovní unii. Že máme korunu,“ poznamenal Babiš s tím, že možnost ovlivňovat kurz vůči jiným měnám je silným nástrojem k motivaci ekonomiky a podpoře exportu. Za spekulace označil úvahy o tom, že například vítězství Trumpa poškodí dolar a posílí euro. Připomněl v této souvislosti spekulace, které přepokládaly výrazné oslabení libry v souvislosti s britským referendem o Brexitu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Můžete být víc konkrétní?
Jak nám chcete pomoci zvládnout rostoucí životní náklady a rozhýbat naši stagnující ekonomiku? Přijde mi, že toto vlastně motto nebo slib je vlastně spíš klišé, že to tvrdíte všichni a naše situace se nelepší, spíš naopak. A bylo tomu tak i když jste byli ve vládě.
Další články z rubriky

21:40 Okamura přitvrdil. Schytal to Rakušan
Nikoliv „kradou jako straky“, ale „kradou jako STAN“. Kauza mafie kolem vládního hnutí je podle Tomi…
- 18:50 Cenzurovali jsme. Na vládní pokyn. Google a YouTube přiznaly barvu
- 17:55 Zaříznou spojení stran? Ševčík vytáhl na světlo dávné rozhodnutí
- 14:07 Oganesjan oslovil Foltýna. Chce mluvit ještě před volbami
- 15:45 Narušení estonského vzdušného prostoru Ruskem? Celé jinak. Právník ví
- 13:22 Šíří se volební petice Halíka, Putny a jiných. A s ní divné věci