Babiš bude s premiérem Nizozemska jednat o migraci a dopravě

11.02.2016 6:17

Především o migraci, ale třeba také o českých problémech s výstavbou důležitých dopravních staveb bude dnes v Haagu jednat český ministr financí Andrej Babiš s nizozemským premiérem Markem Ruttem. Nizozemsko nyní předsedá Evropské unii.

Babiš bude s premiérem Nizozemska jednat o migraci a dopravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Babiš, který se s Ruttem sejde ke společnému obědu hodinu po poledni, chce kvůli evropské migrační krizi diskutovat mimo jiné o možnosti uzavření schengenského prostoru volného pohybu nebo o tom, aby hranice Evropské unie střežily jednotky NATO. Ve středu Babiš novinářům řekl, že mu nejde o snížení přílivu uprchlíků, ale o jeho zastavení.

Jednání s Ruttem se zúčastní i europoslanec Pavel Telička nebo nizozemský ministr pro migraci Klaas Dijkhoff.

Český vicepremiér chce otevřít i problematiku dopravních staveb: po Česku totiž u 64 z nich Evropská komise požaduje nové posouzení vlivu na životní prostředí, což by jejich realizaci mohlo zdržet až o několik let. Vláda se nyní bude snažit vyjednat s EK zvláštní režim pro tyto stavby.

„Samozřejmě je důležité, abychom prosazovali zájmy individuálními pohovory a setkáními, protože na těch summitech, kde to je předpřipravené, tam toho moc nevyřídíte," řekl k dnešnímu setkání Babiš. Na zahraniční cestu nemá zvláštní mandát vlády, do Nizozemska jede jako reprezentant svého hnutí ANO, které je stejně jako Rutteho Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) členem liberální frakce v europarlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

17:21 Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

Ekonomka Markéta Šichtařová a předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová se střetly v pořadu Bez…