Babiš prohrál, hurá! Teď to jen začíná, burácel Milion chvilek. Pithart připomněl krev a varoval: Nic není hotovo

17.11.2021 15:35 | Zprávy
autor: vef

Koblihy všech zemí, vyližte si náplň! I takový nápis byl k vidění na dnešní demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii, která se u příležitosti státního svátku 17. listopadu uskutečnila dnes na Staroměstském náměstí. Lidé jej zaplnili, organizátoři vyzvali k hledání společného prezidenta a varovali před kandidaturou premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

Babiš prohrál, hurá! Teď to jen začíná, burácel Milion chvilek. Pithart připomněl krev a varoval: Nic není hotovo
Foto: Reprofoto: Milion chvilek pro demokracii
Popisek: Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii.

„Dnes nemusíme protestovat. Slavíme 32 let svobody a dnes můžeme skutečně slavit. Oligarcha, agent StB, dotační podvodník a trestně stíhaný premiér ve střetu zájmů i díky vám prohrál volby,“ buráceli organizátoři úvodem demonstrace. „A proto i díky vám konečně minulý týden podal demisi. To jsme chtěli!“ dodávají organizátoři a lid skanduje stejné heslo. 

„Čtyři roky občanské aktivity, peticí a demonstrací. Čtyři roky besed a kampaní, šíření letáků, e-mailů. Čtyři roky rozhovorů s lidmi kolem nás. V rodinách i na ulicích. Čtyři roky a mnohem více než jeden milion chvil pro demokracii. Stálo to za to,“ dodal jeden z aktivistů, který stál za zrodem Milionu chvilek, Benjamin Roll. „Děkujeme vám všem, kteří jste věrně chodili protestovat a bránili pravidla hry,“ poděkoval také Roll.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…