Bývalý Babišův náměstek znovu promluvil: Premiér pozoruje ostatní oligarchy

20.06.2019 17:58

Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl bývalý náměstek exministra financí Andreje Babiše (ANO) Ondřej Závodský, který měl na starosti mimo jiné otázku regulace hazardu. Stranou jeho pozornosti však nezůstal ani jeho bývalý nadřízený na Ministerstvu financí Andrej Babiš.

Bývalý Babišův náměstek znovu promluvil: Premiér pozoruje ostatní oligarchy
Foto: Archiv OZ
Popisek: Právník a bojovník s korupcí Ondřej Závodský
reklama

V obecné rovině Závodský poznamenal, že by se většímu zdanění hazardu nebránil, ale pokud to bude nastaveno vyváženě. Pokud by mělo být prodávání losů zdaněno více než např. live sázky, Závodskému se to nezdá správné, protože live sázky považuje za podstatně škodlivější. Je prý třeba dávat pozor i na rozšiřování nelegálního hazardu.

Vyšší zdanění hazardu může podle Závodského být regulačním nástrojem, vliv to může mít u technických hazardních her, ale že by vyšší daně utlumily oblast hazardu jako celek, k tomu by podle Závodského nedošlo.

Pár slov Závodský věnoval i samotnému Babišovi. První dva roky vlády s ČSSD prý bylo možné u Babiše sledovat snahu o nalezení spolupracovníků. Jenže později se ze spolupracovníků měli stát spíše sluhové, případně nepřátelé, za které prý byli označeni lidé, kteří Babišovi odporují.

Závodský také prozradil, že Babiš bedlivě sleduje počínání dalších českých boháčů. „Pan premiér Babiš bedlivě sleduje, jak se jednotlivé věci budou týkat jeho miliardářských kolegů a podle toho k nim zaujímá postoj,“ uvedl Závodský.

Lidé podle Závodského cítí, že to, co dělá Babiš, není v pořádku a protestují proti tomu. Nedomnívá se, že by protesty spolku Milion chvilek organizoval nějaký jiný oligarcha, aby Babišovi vystavil politickou stopku. „Vidíme ze strany médií jednotlivých oligarchů, jak o demonstracích referují,“ upozornil Závodský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

4:40 Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle n…