Čeká vás Norimberský soud, pohrozil na Václaváku Západu slovenský politik. Máme i VIDEO

25.06.2016 15:43

Jak se stále více blíží summit NATO ve Varšavě, dávají o sobě vědět také odpůrci Aliance. Nejhlasitějšími kritiky NATO, jehož členem je i Česká republika, jsou u nás komunisté. Ti dnes svolali na Václavské náměstí demonstraci pod názvem ANO míru – NE válce! Někdejší disident a Československý i slovenský politik na demonstraci hrozil Západu novodobým norimberským procesem za rozpoutání nové velké války.

Čeká vás Norimberský soud, pohrozil na Václaváku Západu slovenský politik. Máme i VIDEO
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Ján Čarnogurský, bývalý slovenský premiér

Na sociální síti Facebook je akce uvedena následujícími slovy „Nejdůležitější letošní demonstrace proti posilování vojenské přítomnosti armád NATO na východě Evropy“. Toto posilování totiž povede i k adekvátní reakci Ruska, z čehož budou těžit jen zbrojařské giganty, a nikoli obyčejní lidé. Již před samotnou akcí, která se konala od dvanácti hodin na Václavském náměstí v Praze, organizátoři také slibovali, že se vzepřou údajnému očerňování Ruska.

„Protestovat budeme také proti šíření protiruské hysterie v médiích a na středních školách, za nímiž stojí ‚Člověk v tísni‘ a různé ‚think-tanky‘ financované částečně ze zahraničí. Sestavování seznamů domnělých ‚prokremelských agentů či webů‘ považujeme za ohrožení svobodné a demokratické společnosti,“ píší.

V řečeném duchu se nakonec demonstrace opravdu nesla. K účastníkům promluvili novinářský matador Jan Petránek, spisovatelka Lenka Procházková, která do povědomí veřejnosti vstoupila jako hlasitá kritička církevních restitucí, předseda komunistů Vojtěch Filip, někdejší ministr zdravotnictví Ivan David nebo někdejší československý a slovenský politik Ján Čarnogurský, jenž se výrazně angažuje ve vztazích s Ruskem.

„I kdyby se vám podařilo rozpoutat válku, prohrajete ji a pak vás bude čekat novodobý Norimberský soud,“ vzkázal svým ideovým odpůrcům Čarnogurský na demonstraci a NATO obvinil z toho, že zastrašuje Rusko jadernými zbraněmi v blízkosti hranic Ruské federace. Šéf komunistů Vojtěch Filip účastníkům, kterých přišly přibližně necelé dvě stovky, slíbil, že se KSČM bude zasazovat za uspořádání referenda o vystoupení z NATO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…