MPO: Automobilový průmysl se transformuje

02.03.2026 10:34 | Tisková zpráva

Automobilový průmysl se transformuje. Nejvíc bateriových systémů pro elektromobily v koncernu se nově vyrábí ve Škodě Auto.

MPO: Automobilový průmysl se transformuje
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Investice ve výši 205 milionů eur do nové haly na montáž bateriových systémů Škody Auto v Mladé Boleslavi potvrzuje význam automobilového průmyslu pro českou ekonomiku. A také zásadní roli Škody Auto jako tahouna technologické transformace směrem k elektromobilitě. V Mladé Boleslavi díky tomu vzniká pracovní příležitost pro přibližně 600 rekvalifikovaných nebo nově přijatých zaměstnanců.

Nová hala o rozloze 55 000 m² umožní výrobu více než 1 100 bateriových systémů typu cell-to-pack denně, tedy až 335 000 ročně. Škoda Auto se tak – podle informací jejího vedení – stává největším výrobcem těchto systémů v rámci koncernu Volkswagen a prvním evropským závodem koncernu, který vyrábí bateriové systémy s články integrovanými do bloku pro velkosériové elektromobily

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechInvest a ČEPS prohlubují spolupráci na inovacích v energetice

22:31 CzechInvest a ČEPS prohlubují spolupráci na inovacích v energetice

Agentura CzechInvest a provozovatel přenosové soustavy ČEPS pokračují ve strategickém partnerství.