Česko definitivně zvítězilo ve sporu s Diag Human v Rakousku

29.04.2013 13:35

Česká republika definitivně vyhrála ve sporu se společností Diag Human v Rakousku. Léta se táhnoucí řízení je tak ukončeno, odvolání již není možné.

Česko definitivně zvítězilo ve sporu s Diag Human v Rakousku
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

"Rakouský Nejvyšší soud nevyhověl reviznímu odvolání Diag Human a potvrdil, že rozhodčí nález ze dne 4. 8. 2008 nemůže být prohlášen za vykonatelný. Soud se tak přiklonil k argumentaci České republiky, podle níž rozhodčí řízení ve sporu o údajně pokažený obchod s krevní plazmou v České republice stále probíhá," píše se v prohlášení.

Spor mezi českým státem a firmou Diag Human vznikl ohledně státní zakázky na obchod s krevní plazmou, která měla být realizována na začátku devadesátých let. Firma Diag Human (původně Conneco, a. s.) se od roku 1996 soudí s českým státem o náhradu ztrát, které jí měly vzniknout na základě poškození dobré pověsti a následné ztráty zakázek.

Spor vznikl kvůli odstoupení státu od smlouvy s firmou Diag Human (Conneco) a písemnému sdělení tehdejšího ministra zdravotnictví Martina Bojara dánské firmě Novo Nordisk, že „je pochybnost o solidnosti“ zmíněné firmy Josefa Šťávy. Firma Novo Nordisk později odmítla s Diag Human spolupracovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je bůh xenofob? Expert na islám nepotěší neomarxisty ani Sorose

21:21 Je bůh xenofob? Expert na islám nepotěší neomarxisty ani Sorose

Publicista a exmuslim Lukáš Lhoťan se na serveru Reflex.cz rozepsal o tom, zda je židovsko-křesťansk…