Český lev: Ozval se Andrej Babiš. Pořádně naštvaný

13. 3. 2018 14:55

Letošní Český lev byl plný politických projevů českých filmařů, kteří kritizovali především Zemanův inaugurační projev, kde útočil na Českou televizi. Některá jejich vyjádření rozpálila do běla premiéra v demisi Andreje Babiše, který jim to následně pěkně vytmavil a zmínil i to, jak přispíval na tvorbu například dokumentaristce Olze Sommerové, která se ten večer na adresu prezidenta pořádně rozjela. „Sommerové jsem sponzoroval filmy a nedostal jsem ani pozvanku,“ stěžoval si premiér.

Český lev: Ozval se Andrej Babiš. Pořádně naštvaný
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš v pořadu Otázky Václava Moravce

Už na samém začátku se neudržela se soškou Českého lva v rukou dokumentaristka Olga Sommerová, která při své děkovné řeči využila toho, že přímý přenos večera vysílá právě Česká televize. „Nepatří žádnému oligarchovi, ale nám občanům,“ řekla a sklidila potlesk. „Já nevím, koho paní Sommerová myslela, že je ten oligarcha, jestli je to pan Soukup, nebo jsem to já,“ řekl Babiš pro server Blesk.cz s tím, že se v tom neviděl.

Anketa

Bojíte se o Českou televizi, tak jako čeští umělci a opoziční politici?

5%
95%
hlasovalo: 15501 lidí

Právě Sommerové prý premiér sponzoroval dva filmy, o to víc ho podle jeho slov mrzí, že na slavnostní večer neobdržel ani pozvánku. „Sponzoroval jsem filmy paní Sommerové, protože mám rád film, a když jsem se stal ministrem financí, tak jsem navýšil rozpočet na 800 milionů. Bylo by potřeba říct, když má někdo nějaký problém, s čím vlastně má ten problém,“ uvedl dotčeně Babiš a dodal, jestli to není v tom, že někdo tady nechce akceptovat výsledek demokratických voleb.

Premiér prý nechápe ani petici na obranu České televize, která v sále a na večírku Českého lva kolovala a byla reakcí na Zemanův inaugurační projev a kterou podepsalo 370 umělců. „Jsou to nesmysly a mě to mrzí, že dělají nějaké akce, které podepisují lidi, které jsem i finančně podporoval, kteří se mnou projednávali i různé projekty, a teď najednou se mnou mají nějaký problém. A proč neměli se mnou problém předtím?“ rozohnil se premiér.

Původní zdroj ZDE

Nezávislost České televize prý v ohrožení rozhodně není. „Já to tak nevnímám, osobně určitě nebudu nějakým způsobem napadat veřejnoprávní média, i když si můžu myslet o některých reportážích nebo redaktorech svoje, ale já už jsem si na to zvykl,“ uzavřel premiér.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měly více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěly někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

20:17 Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měly více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěly někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

CO NÁM DAL ROK 2018 Letošním rokem jsme překročili novinářské hranice. To si myslí mediální odborník…