Členové jihočeské ODS podpoří Petra Fialu na post předsedy strany

8. 1. 2018 20:21

Jihočeská ODS podpoří na celostátním kongresu strany místo předsedy Petra Fialu. Současný první muž občanských demokratů získal na jihu Čech stoprocentní podporu. Rozhodli o tom dnes členové ODS na regionálním sněmu v Českých Budějovicích. Jihočeští občanští demokraté dnes rovněž volili svého předsedu, kterým se opět stal někdejší ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Členové jihočeské ODS podpoří Petra Fialu na post předsedy strany
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala na besedě s občany v Krnově

"Jsme přesvědčeni o tom, že Petr Fiala je člověk, díky němuž se ODS dostává z problémů, které měla v roce 2013. Strana se pod jeho vedením posouvala a posouvá stále dopředu. Myslíme si, že i v těchto chvílích by měl být on tím, kdo ODS dále povede," řekl ČTK Kuba. Dodal, že vedle Fialy zatím ve straně neexistuje nějaká osobnost, která by současnému předsedovi mohla konkurovat. "Většina regionů je přesvědčena, že Petr Fiala by měl ve své funkci pokračovat," uvedl.

Kuba nadále povede jihočeskou ODS. Na regionálním sněmu jej ve funkci podpořilo 60 z 61 přítomných členů. Nijak zásadně se nemění ani regionální místopředsedové strany, kteří vždy zastupují jednotlivé okresy. Pouze Jindřichohradecko reprezentuje místo Jana Váni Radim Staněk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…