Čtyři dny volna pro žáky a učitele. Senátor je proti: „Už takhle toho zameškali dost!“

22.09.2020 14:36

Místopředseda Senátu Jiří Růžička se vyjádřil k nápadu nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly, aby se tento týden v pátek vyhlásilo ředitelské volno. Podle ministra by to mělo přispět ke zklidnění epidemie. Senátor ostře nesouhlasí. Děti by se měly učit.

Čtyři dny volna pro žáky a učitele. Senátor je proti: „Už takhle toho zameškali dost!“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čerstvě zvolený místopředseda Senátu Jiří Růžička

Anketa

Věříte profesoru Jaroslavu Flegrovi?

17%
83%
hlasovalo: 10527 lidí

Místopředseda Senátu a bývalý ředitel pražského gymnázia Jana Keplera v rozhovoru pro Rádio Impuls reagoval na slova nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly, dle kterého by bylo ideální vyhlásit v pátek ve školách ředitelské volno. Žáci a studenti by tak spolu pondělním svátkem měli čtyři dny volno. Podle Prymuly by se tím zklidnila epidemiologická situace ve školách. Senátor Růžička ale tvrdí, že plošné vyhlašování volna není dobrým řešením.  

„Jestli to budou odborníci považovat za nutné, tak se asi školy přizpůsobí. Ale tam, kde není situace problematická, tak musíme hledat jiná řešení. Vyhlašovat něco plošně, to se nám už v minulosti neosvědčilo. Školáci zanedbali už hodně výuky a měli by se učit,“ myslí si senátor

Růžička se také vyjádřil k případnému zavírání škol a možnostem distanční výuky. Podle něho jsou na to školy lépe připravené, než na začátku epidemie. „Nakonec se i vláda vyjádřila v tom smyslu, že pomůže základním školám s vybavením tak, aby se mohly zapojit i děti, které se zapojit nemohly. Zvládly by to školy i učitelé. Neznamená to ale, že z toho máme radost. Chodit do škol je lepší z mnoha důvodů.“

Místopředseda Senátu dodává, že přesnou podobu online výuky ze strany učitelů nemůže upravovat zákon. Ošetřit by si to podle něho měli zřizovatelé jednotlivých škol.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

10:54 Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferen…