Další rozříznutý bolák. Další vysoká Pirátka promluvila. Šest milionů a poslanec Michálek

31.10.2019 12:45 | Zprávy

S nápadem založit vlastní think tank, pirátský institut, přišla již v roce 2017 bývalá místopředsedkyně strany Jana Michailidu. Ta se nyní zapojila do diskuze na pirátském fóru ohledně odvolání Jakuba Michálka. „Když se jejich vize reality neshoduje s tou jeho. To je totiž ta chvíle, kde se Jakubovy slabiny projevují nejvíce,“ napsala v diskuzi Michailidu a uvedla příklad.

Další rozříznutý bolák. Další vysoká Pirátka promluvila. Šest milionů a poslanec Michálek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání zastupitelů hlavního města. Zastupitelé projednávali mimo jiné výstavbu trasy metra D nebo rozdělení peněz vybraných z hazardu městským částem

„Říkala jsem si celou dobu, že do tohohle vlákna nebudu přispívat, protože mi přišlo, že většina členů, kteří s Jakubem přichází do styku, již zná, jak funguje. Nedošlo mi ale, že velká část lidí, kteří s Jakubem přicházejí do styku, nemají zkušenost se situacemi, kdy se jejich vize reality neshoduje s tou jeho. To je totiž ta chvíle, kde se Jakubovy slabiny projevují nejvíce. Mezi tyhle slabiny patří téměř naprosté přesvědčení o správnosti vlastního úsudku a o efektivitě vlastního jednání,“ napsala Michailidu, která vše vysvětlila na příkladu, který se týkal právě pirátského institutu. 
 
 
„Před dvěma a půl lety (duben 2017), jsem začala diskuzi o vytvoření think tanku pirátské strany ve vnitrostranické diskuzi. Od té doby jsme se s pár dalšími lidmi (členy a exčleny), kteří na tomto také chtěli spolupracovat, mívali schůzky a společně jsme vytvářeli stanovy dané instituce. Byla to členská inciativa vzniklá zdola. První příspěvek k institutu napsal do vlákna Jakub v září 2018 s tím, že jde o velké peníze a on by si to představoval tak, že strana bude mít na institut přímý exekutivní vliv,“ píše bývalá místopředsedkyně.  
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…