Doktor Macek: Bendl se vychloubal, jak zastavil povodeň. A pak se ukázalo...

05.06.2013 12:52

Glosátor Miroslav Macek se ještě jednou vrátil k povodním, které zaplavily naší zemi. Pobavilo jej prý zejména vystoupení ministra zemědělství Petra Bendla, který se vychloubal, jak ze své úřední moci nařídil snížit odpouštění Vltavské kaskády a nakonec se ukázalo, že se chlubí cizím peřím.

Doktor Macek: Bendl se vychloubal, jak zastavil povodeň. A pak se ukázalo...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

„Ministr zemědělství Petr Bendl nám oznámil, že nařídil snížit odpouštění Vltavské kaskády, aby ulehčil obyvatelům severních Čech,“ popsal Macek svůj zážitek s dramatickým televizním vystoupením ministra. Jenže večer se potom u televize nestačil divit, když generální ředitel Povodí Vltavy s grafem v ruce vysvětloval, jak to s tou kaskádou vlastně bylo.

„Prohlásil, že jde o expertní záležitost, při níž na přání a prosby politiků neberou a nebrali zřetel,“ píše Macek, kterého velmi zaujala neslučitelnost těchto slov s vychloubáním ministra Bendla, jak města na Vltavě zachránil před ještě větší vodou. Nakonec to prý tedy vypadá, že ministr jen zatoužil vystřískat z katastrofy trochu politického kapitálu. „Kdo si tedy honil volební triko, zdá se být jasné,“ poznamenal Macek.

Ten se vyjádřil i k tomu, že za viníka povodně určitě bude označen bůh ví kdo, ale nikdo si určitě nevzpomene na hlavní příčinu. „Na lidskou pýchu kombinovanou s absencí zdravého selského rozumu, neboť ty jsou vinny stavebními zásahy a stavbami na místech, kde by nikdy stát a být neměly,“ myslí si Macek. Lidé se však podle něj nepoučí a stále budou v takových místech stavět, jen vyhodí mnoho dalších miliard daňových poplatníků za obrovské hráze, kterými by si ty stavby obehnali.

Co přesně napsal doktor Macek:

Ministr zemědělství Petr Bendl nám oznámil, že nařídil snížit odpouštění Vltavské kaskády, aby ulehčil obyvatelům severních Čech. Večer pak generální ředitel Povodí Vltava Petr Kubala jasně, srozumitelně a s grafem v ruce vysvětloval divákům ČT24 způsob a důvody postupu odpouštění Vltavské kaskády v toku času a prohlásil, že jde o expertní záležitost, při níž na přání a prosby politiků neberou a nebrali zřetel. Kdo si tedy honil volební triko, zdá se být jasné.

Až se bude (jako vždy) hledat hlavní viník letošní povodně, určitě si na toho skutečného nikdo nevzpomene, totiž na lidskou pýchu kombinovanou s absencí zdravého selského rozumu, neboť ty jsou vinny stavebními zásahy a stavbami na místech, kde by nikdy stát a být neměly. A vsaďte se, že zase nuceně solidárně zaplatíme stejné stavby na stejně nesmyslných místech a k tomu drahé megahráze a zábrany, které vydrží jen do některé z dalších, ještě větších povodní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po Xaverově odhalení další rána pro ČT. Poslanec Plzák se rozpovídal o pořadech Wollnera a Fridrichové

17:10 Po Xaverově odhalení další rána pro ČT. Poslanec Plzák se rozpovídal o pořadech Wollnera a Fridrichové

Poslanec hnutí ANO Pavel Plzák se v internetové televizi XTV pustil do veřejnoprávní České televize.…