Drábek nechápe Nečasovu kritiku sKaret

12.04.2013 16:44

Exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) nerozumí vyjadřování premiéra Petra Nečase (ODS) k sociálním kartám, jejichž prostřednictvím se vyplácejí sociální dávky. Projekt sKaret naplňuje podle Drábka všechny body, které naplnil měl. Pro jeho legislativní vymezení hlasovali zhruba před půldruhým rokem i poslanci ODS, řekl dnes ČTK místopředseda TOP 09 Drábek.

Drábek nechápe Nečasovu kritiku sKaret
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Drábek
reklama

Kvůli kontroverzním sKartám to mezi ODS a TOP 09 jiskří. Občanští demokraté jsou pro zrušení projektu, menší koaliční strana je dál hájí. "Podařil se nám celkem ojedinělý úspěch v tom, že stát za vydávání karet, provoz technických účtů a distribuci sociálních dávek neplatí ani korunu na rozdíl od dosavadního systému vyplácení prostřednictvím České pošty," zdůraznil Drábek.

Podotkl, že sKartu má více než čtvrt milionu lidí, a "torpédování projektu" nerozumí. Připadá mi docela zvláštní, když premiér v podstatě za každou cenu kritizuje kroky ministrů , kteří jsou v jeho vládě za jinou stranu než za ODS," řekl místopředseda TOP 09.

Vláda ve středu odmítla návrh Drábkovy nástupkyně na ministerstvu Ludmily Müllerové (TOP 09) na úpravy projektu. Pokračuje tedy dál podle původního vymezení. Nečas se v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny pozastavil nad tím, že provozovatel sKaret Česká spořitelna za ně platí dodavateli 240 korun, přičemž obvyklá cena je prý 80 korun. Spořitelna se proti tomu ohradila, cena je podle banky standardní.

Drábek k tomu podotkl, že ho jako bývalého ministra v podstatě nezajímá, jaký je obchodní vztah mezi spořitelnou a jejím dodavatelem. Odmítl také Nečasova slova v HN o tom, že "možná na tom projektu mohl nebo měl někdo vydělat". "Vzhledem k tomu, že se nám podařilo dosáhnout opravdu výjimečných podmínek, kdy stát má nulové náklady vůči svému partnerovi, České spořitelně, tak skutečně nevidím, jakým způsobem dojít k nějaké možnosti, že by někdo se na tom nějak obohacoval," uvedl exministr práce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…