Důchodkyně v ohrožení. Bez neziskovek by nebyla demokracie... Misska Taťána Gregor Brzobohatá se rozjela nejen u Emmy Smetany ve studiu

05.06.2018 17:25

Česká Miss World Taťána Gregor Brzobohatá před lety založila nadaci Krása pomoci. Ta se soustřeďuje na podporu domácí péče o tuzemské důchodce. Gregor Brzobohatá o tom přišla pohovořit na server DVTV.cz s Emmou Smetana.

Důchodkyně v ohrožení. Bez neziskovek by nebyla demokracie... Misska Taťána Gregor Brzobohatá se rozjela nejen u Emmy Smetany ve studiu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Taťána Kuchařová

„Každá čtvrtá důchodkyně je ohrožena chudobou. Velice často řešíme feminizaci seniorek. Naše klientky jsou převážně ženy. Dožívají se déle než muži,“ poznamenala Gregor Brzobohatá, kdy seniorky si podle ní pak nemohou dovolit správnou životosprávu. 

  • Video najdete ZDE

Ženy jsou podle jejích slov ohroženy více než muži, což je dáno mimo jiné jejich nižšími příjmy. „Vůbec bych si ale přála, aby měli senioři lepší pozici ve společnosti. A to je jeden z důvodů, proč jsem založila nadaci,“ dodala.

Anketa

Myslíte si, že si v naší zemi může obyčejný člověk poctivou prací vydělat na slušné živobytí?

14%
86%
hlasovalo: 13624 lidí

Své pak řekla i k zadlužování, kdy podle jejích slov jsou senioři hojně ohroženou skupinou. A uvedla také to, že nadace podporuje domácí pečovatelskou službu. „Umožňujeme seniorům být doma co nejdéle,“ sdělila Gregor Brzobohatá. „Domácí péče je několikanásobně levnější pro stát i pro klienty, ti ale často nevědí, že mají na podporu nárok,“ tvrdí Gregor Brzobohatá s tím, že právě s tím její nadace pomáhá, konkrétně projektem Doma bez obav. 


Screen: DVtv

Závěrem dodala, že stát by měl více podporovat domácí i pobytovou péči. „Nicméně by měl více podpořit domácí péči, neboť to je ta nejvýhodnější péče,“ zmínila. „Stát by také pomohl tím, kdyby přizpůsobil pracovní příležitosti, například kratší úvazky, home office,“ poznamenala Gregor Brzobohatá.

Anketa

Podporujete zdanění církevních restitucí v intencích návrhu KSČM?

89%
hlasovalo: 14197 lidí

K tématu se Gregor Brzobohatá vyjádřila i pro ČT24 v dnešním odpoledním vysílání. „Základy demokratického státu stojí na třech pilířích – neziskový sektor, státní sektor a soukromý sektor. Všechny tři jsou vzájemnými partnery a doplňují se,“ míní Gregor Brzobohatá a rozhořčila se nad zpochybňováním role neziskových organizací, které se zabývají rovností práv žen a mužů. „Slyšela jsem názory, že jejich práce je neefektivní. Jejich práce se však týká padesáti procent naší populace,“ sdělila Brzobohatá. Ta se před nedávnem vyjádřila na adresu neziskových organizací v tom smyslu, že kdyby nebyly neziskovky, nebyla by demokracie.

„Předpokládala bych, že podpora těchto organizací nebude otázkou, ale samozřejmostí,“ dodala česká miss a poukázala na genderové stereotypy. Své pak řekla i k mezigeneračnímu násilí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní Marie se prokousala všemi formuláři a dostala 115 korun. Okamura názorně popsal, jak funguje Fialovo paraple

8:54 Paní Marie se prokousala všemi formuláři a dostala 115 korun. Okamura názorně popsal, jak funguje Fialovo paraple

Kabinet Petra Fialy rozevřel svůj „Deštník proti drahotě“, který má pomoct lidem vůči rekordnímu zdr…