Duchovní se zajímavě vyjádřil ke kauze nevděčného uprchlíka na TV Prima

15. 2. 2016 16:01

Vysokoškolský učitel a předseda právního výboru Evropského parlamentu Pavel Svoboda propůjčil svůj blog na serveru Aktuálně.cz evangelickému duchovnímu Danu Drápalovi, aby se vyjádřil ke kauze TV Prima a „nevděčným uprchlíkům“.

Duchovní se zajímavě vyjádřil ke kauze nevděčného uprchlíka na TV Prima
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

„Mediální pokrytí příjezdu prvních iráckých uprchlíků bylo zpočátku mnohem pozitivnější, než jsme očekávali. Pokazilo se to ve chvíli, která se nám nejméně hodila. Za několik dnů má dorazit mnohem větší skupina, než byly první dvě, a většina lidí, kteří na věci pracují, jsou v zápřahu dvanáct až čtrnáct hodin denně. Pak udeřila zpráva z Jihlavy,“ uvedl Drápal s tím, že ve svém textu nechce primárně vyvracet to, co televize odvysílala. Příspěvek napsal spíše pro příznivce, kteří znejistěli. 

„Zcela na počátku jsme museli udělat strategické rozhodnutí, jak přistupovat k médiím. Bylo nám jasné, že příchod iráckých křesťanů do České republiky nelze utajit a ani jej tajit nechceme – děláme dobrou věc a není důvod se schovávat. Proto jsme ochotně odpovídali na otázky, proto jsme neměli námitky, když se natáčel jejich příjezd, proto jsme nenamítali nic ani proti tomu, když první týden byla první skupina médii sledována prakticky nepřetržitě,“ podotkl Drápal s tím, že iráčtí křesťané však nejsou profesionálové, ale prostí lidé, kteří se ocitli pryč z domova.
 
Původní text ZDE.
 
Drápal podle svých slov nese poměrně těžce výtky, že Iráčané vyjadřují málo vděčnosti. To prý není pravda. „Obě skupiny ji vyjádřily už na letišti, hned po svém příletu. Vyjadřovali ji i reportérovi Primy – z takových vyjádření sestávala většina jejich reakcí na kameru. To, že Prima nic z toho neodvysílala a namísto toho podle nás cíleně pokládala otázky, které je naváděly k negativním odpovědím, je druhá věc. Ale dejme tomu, že by Iráčané skutečně nebyli vděční. Dejme tomu, že by onen postarší pán, který je teď zcela zlomený a asi se snaží pochopit, co se vlastně stalo, skutečně řekl vše tak, jak to odvysílala Prima (což není pravda),“ píše dál Drápal. Sám sděluje, že byli vybíráni lidé, kteří by na Blízkém východě byli ohroženi na životě. A každý je podle něj jiný. 

„Bylo by to krásné, kdybychom mohli pomáhat výhradně andělům, lidem s charakterem Mirka Dušína nebo Matky Terezy. V životě to tak ale většinou nechodí. Bohužel. Co člověku pomůže vydržet všechny útoky, je, když si ujasní svou motivaci. Mou motivací není snaha pomáhat sympatickým lidem, ale snaha pomáhat ohroženým lidem, o nichž nepochybuji, že je Kristus miluje. Fakt z toho nic nemám (na rozdíl od reportéra Primy) a fakt už mě to stálo dost. Ale přes všechno protivenství a osočování zatínám zuby a jedu dál,“ uzavřel Drápal.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

11:29 Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

Překonat rozdělení Evropské unie kvótami, to je hlavní cíl, který si stanovil premiér Andrej Babiš v…