Jak přejetý parním válcem. Íčko, na slovíčko. Po zadržení Ivana Langera padají z novin perly

14.10.2015 7:04

Přestože trestnou činnost inspektorů a policistů má odhalovat Generální inspekce bezpečnostních sborů, včera bylo vše jinak. Za ředitelem Ivanem Bílkem včera dorazili šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta a vedoucí žalobce z olomouckého státního zastupitelství Ivo Ištvan, aby jej informovali o razii kolem exministra vnitra Ivana Langera. V jejich síti uvízl i vedoucí expozitury v Olomouci Tomáš Uličný či několik policejních důstojníků. Každopádně, dle informací ČT byl Langer ve středu ráno propuštěn.

Jak přejetý parním válcem. Íčko, na slovíčko. Po zadržení Ivana Langera padají z novin perly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ

Celý případ kolem Langera tak nyní šetří detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Do olomouckého propletence by měl být zapojen i náměstek krajské kriminálky Karel Kadlec, píší Lidové noviny. Jeho jméno bylo dříve spojováno se zahlazováním vyšetřování vlivného olomouckého podnikatele Ivana Kyselého.

Kolem olomoucké expozitury se ostatně celý případ motá. Kadlecovo konání měl totiž prověřit bývalý šéf Petr Netušil, ten byl však obžalován ze zpronevěry. Když jej soud obžaloby zprostil, vrátil se do Olomouce. Šéfem olomoucké expozitury byl však Tomáš Uličný, kterého právě včera zadrželi detektivové protimafiánského útvaru.

V kauze okolo Langera dále figurují jména vedoucího odboru hospodářské kriminality olomoucké policie Radka Petrůje a náměstka protikorupční policie Jiřího Jacha. Důvěryhodný zdroj Lidových novin uvedl, že Jach včera vypadal ,,jak přejetý parním válcem“.

Kromě moravských příslušníků byla zapečetěna kancelář také řediteli Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování z Policejního prezidia v Praze.

I přestože se vyšetřování mělo podle počátečních informací týkat kauzy solární elektrárny v jihočeském Ševětíně, MF Dnes dle svých zdrojů tvrdí, že o solární podvody v případu kolem exministra Langera nejde. „V případu té solární elektrárny si tu někdo rozehrává jakousi hru,“ konstatuje MF Dnes podle zdroje.

V deníku Blesk pak o celé kauze informovali pod titulkem „Íčko, na slovíčko“. A právě i o zmíněné přezdívce se včera jednalo u pražského městského soudu. Soud rozhodl, že MF Dnes se má omluvit za spojení Ivana Langera se skupinou lidí kolem mafiána Františka Mrázka, kde se mu právě Íčko prý přezdívalo.

Poté, co byl Ivan Langer ve středu ráno propuštěn, tedy zjistí, že přezdívka je médii i nadále používána.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…