Jakkoliv. Mír, či válka. Putin telefonoval o Ukrajině a šlo to ven

06.03.2022 18:14 | Zprávy

Během nedělního hovoru francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s ruským prezidentem Vladimirem Putinem se podle Elysejského paláce Putin vyjádřil, že Rusko svých cílů dosáhne „jednáním, anebo válkou“. Ruský útok na jadernou elektrárnu v Záporoží Putin označil za „provokaci“ zinscenovanou „ukrajinskými radikály“.

Jakkoliv. Mír, či válka. Putin telefonoval o Ukrajině a šlo to ven
Foto: Oficiální stránky ruského prezidenta
Popisek: Ruský prezident Vladimír Putin

Během hovoru, který trval hodinu a tři čtvrtě, podle BBC s odkazem na informace z Elysejského paláce Macron vyzval Putina, aby ukončil útok na Ukrajinu a zajistil bezpečnost ukrajinských jaderných zařízení, přičemž došlo na připomenutí odstřelování areálu jaderné elektrárny v Záporoží Ruskem, ke kterému došlo v tomto týdnu. Putin měl Macronovi odvětit, že Rusko neusiluje o útok na jaderné elektrárny.

Macronovi ruský prezident podle úřadu francouzského prezidenta řekl, že „Rusko svých cílů dosáhne jednáním, nebo válkou“.

Putin během telefonátu tvrdil, že jsou za incident v jaderné elektrárně zodpovědní Ukrajinci. Macronovi řekl, že šlo o „provokaci“ zinscenovanou „ukrajinskými radikály“. Ruský a ukrajinský personál podle něj společně střeží areál a úroveň radiace má být v normě.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…