Je to tady: Číňané kvůli Hermanovu setkání s dalajlámou zrušili významnou akci. Ostrý rozhovor Ovčáčka s novinářem Šídlem

25.10.2016 10:47

Kvůli tomu, že se ministr Daniel Herman setkal s dalajlámou, bylo zrušeno Česko-čínské investiční fórum. V rozhovoru pro server Seznam.cz to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Je to tady: Číňané kvůli Hermanovu setkání s dalajlámou zrušili významnou akci. Ostrý rozhovor Ovčáčka s novinářem Šídlem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hradní mluvčí a spoluautor knihy Tato země je naše Jiří Ovčáček
reklama

„Na základě schůzky pana ministra s dalajlámou bylo zrušeno Česko-čínské investiční fórum. Ještě v neděli o něm v předtočeném rozhovoru na Primě hovořil pan prezident s tím, že se na něj velmi těší. Po schůzce s dalajlámou bylo zrušeno. Protože čínská strana nese velmi nelibě toto setkání,“ uvedl Ovčáček.

Celý text včetně videa je ZDE

Čínská strana dala podle něj jasně najevo, že tu věc vnímá citlivě. „Pan ministr zvolil setkání velmi otevřené za účasti tisku. To bylo oficiální setkání člena vlády a pan ministr tím popřel zahraniční politiku české vlády,“ konstatoval prezidentův mluvčí.

Odmítl, že by se z české strany vůči čínské jednalo o poslušnost. Je to prý o zdvořilých vztazích mezi dvěma zeměmi. „Zdvořilost a partnerství. A v partnerství si neděláte naschvály. Toto byl naschvál,“ podotkl Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

9:22 To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

Profesor Jaroslav Flegr uspořádal na svém facebooku anketu na téma podpory radikálních opatření prot…