KSČM varuje: Ukrajině hrozí fašismus

20.02.2014 10:23

Současná vlna násilností na Ukrajině byla iniciována ze strany EU a USA s cílem svrhnout současnou ukrajinskou vládu. Skutečný charakter střetů na Ukrajině, spojený se vzestupem tamního fašismu, je ale naší veřejnosti všemožně zastírán. Na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz to uvedl předseda zahraničně-politické komise ÚV KSČM Milan Krajča.

KSČM varuje: Ukrajině hrozí fašismus
Foto: kscm.cz
Popisek: Milan Krajča, člen Ústředního výboru KSČM
reklama

Podle Krajči  jsme svědky mediální kampaně, vykreslující současné nepokoje na Ukrajině jako lidové povstání za svobodu a demokracii.  Vlna násilností byla podle něj iniciována ze strany Evropské unie a Spojených států amerických s cílem svrhnout ukrajinskou vládu a rozvrátit zemi. Uzavření partnerství Ukrajiny s Evropskou unií by prý znamenalo hospodářské zničení Ukrajiny.

Krajča uvádí, že  hlavními složkami ukrajinské opozice jsou různé fašistické síly. „V čele pouličních bojů v Kyjevě od počátku působí koalice Pravý sektor, která sdružuje fašistické organizace, jako jsou Ukrajinské národní shromáždění – Ukrajinská národní sebeobrana, Tryzub neboli Trojzubec Stepana Bandery, Patrioti Ukrajiny, Bílé kladivo. Je přitom důležité poznamenat, že strana Svoboda, jež je jako jedna z hlavních opozičních stran iniciátorem protestů, dříve působila jako Sociálně-národní strana Ukrajiny a otevřeně se profilovala jako neonacistická organizace,“ napsal Krajča.

Podle něj Komunistická strana Ukrajiny, jako jedna z největších politických stran v zemi, požaduje v otázce budoucího partnerství Ukrajiny s EU vypsání referenda. Pod tento požadavek se ukrajinským komunistům podařilo získat takřka 4 miliony podpisů.

Krajča také upozorňuje, že v několika regionech byla komunistická strana zahnána do ilegality. „I z těchto důvodů dnes Komunistická strana Ukrajiny vytváří své vlastní sebeobranné lidové milice a organizuje velké množství masových demonstrací proti fašismu v různých částech země,“ dodal.

Celý text Milana Krajči najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A který pořad ČT se věnuje dezinformacím?! Zprávy!“ Rozhovor publicisty a mluvčího „elfů“ se totálně vyhrotil

17:58 „A který pořad ČT se věnuje dezinformacím?! Zprávy!“ Rozhovor publicisty a mluvčího „elfů“ se totálně vyhrotil

V debatním klubu se střetli mluvčí anonymní aktivistické skupiny tzv. českých elfů Bohumil Kartous a…