Kalousek: Možná jsme lidi příliš děsili. Rozhodně ale nemůžeme za recesi

03.01.2013 11:32 | Zprávy

Šéf státní poklady Miroslav Kalousek v rozhovoru pro týdeník Ekonom připustil kritiku, že vláda lidi příliš strašila a prozradil, že v příštích letech zvýší v zájmu ekonomiky a zaměstnanosti výdaje v rozpočtu.

Kalousek: Možná jsme lidi příliš děsili. Rozhodně ale nemůžeme za recesi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

Ministr financí Miroslav Kalousek v rozhovoru vyslovuje přesvědčení, že v roce 2013 skončí recese. „Veškeré indikátory a predikce tomu nasvědčují,“ míní.

Dále také vysvětluje, proč se v příštích letech rozhodl tempo snižování deficitu státního rozpočtu rozvolnit. „Chladne eurozóna. V zájmu ekonomiky a zaměstnanosti to bude znamenat v roce 2014 zhruba o pět miliard korun vyšší výdaje oproti původním plánům. A v roce 2015 dokonce o 30 miliard více,“ prozradil ministr.

Ten dále zdůraznil, že hodnotit ekonomiku jen podle HDP je chyba. „Pro nás bylo klíčovou politikou nedostat se do situace, kdy bychom se stali rukojmím finančních skupin. Zcela jistě patříme do první desítky evropských zemí, jejíž prosperitu investoři berou bez jakýchkoli pochyb,“ je přesvědčen Miroslav Kalousek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rp

Jak chcete odříznout politické neziskovky od dotací?

Tvrdíte, že doufáte, že se vám politické neziskovky podaří odříznout od dotací. Zajímalo by mě, jak to chcete udělat? Fandím vám, ale myslím, že je to nereálné.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prasata si okusují ocásky a vyřešit to má dotační program za miliony Kč

12:10 Prasata si okusují ocásky a vyřešit to má dotační program za miliony Kč

Odborník na umělou inteligenci (AI) Tomáš Mikolov peníze na výzkum moderních technologií pro České v…