Klaus je mimořádná osobnost, která se narodí jednou za 150 let, řekla významná kandidátka ODS

26.03.2014 11:56

Česká republika by měla přijmout euro až tehdy, kdy její HDP na osobu dosáhne úrovně srovnatelné s Německem. V rozhovoru pro středeční vydání deníku MF Dnes to uvedla bývalá členka bankovní rady České národní banky Eva Zamrazilová, která kandiduje za ODS do Evropského parlamentu. V rozhovoru mimo jiné také zaznělo, že Václav Klaus byl mimořádnou osobností, která se u nás narodí jednou za sto padesát let.

Klaus je mimořádná osobnost, která se narodí jednou za 150 let, řekla významná kandidátka ODS
Foto: VŠO
Popisek: Václav Klaus na Vysoké škole obchodní v Praze

Anketa

Kterou z těchto osobností byste chtěli za prezidenta?

hlasovalo: 25605 lidí

V souvislosti s tím, že Zamrazilová je známá svým odporem k přijetí eura, se jí redaktorka zeptala, co by se muselo změnit, aby považovala přijetí eura za dobrou variantu pro naši zemi. „Podmiňuji to dosaženou ekonomickou úrovní – až budeme mít HDP na hlavu ve výši 80 procent Německa. Dnes jsme zhruba na úrovni dvou třetin,“ uvedla s tím, že podle jejího názoru bychom jí požadované úrovně měli dosáhnout v příštích dvaceti letech.

Na otázku, jakých hlavních chyb se ODS v minulosti dopustila, uvedla, že to byly věci spojené s osobami. „Nikoliv s myšlenkami a základem. A stejně jako věřící nepřestane chodit do kostela, když se dozví o skandálech církevních hodnostářů, nepřestanu respektovat hodnoty svobody a demokracie, na kterých je ta strana založena,“ uvedla Zamrazilová a v následné doplňující otázce připustila, že to mohlo být i tak, že hodnoty vyznávané ODS se nepromítly do jejích skutečných kroků.

Řeč přišla i na zakladatele ODS Václava Klause, kterého Zamrazilová považuje za „mimořádnou osobnost, která se tady narodí jednou za sto nebo sto padesát le“. A proč se tedy tato mimořádná osobnost rozešla s ODS natolik, že před volbami podpořila uskupení kolem Jany Bobošíkové? „To se prostě někdy stává, že si lidé nesednou. Většinou, když se rozcházíte s nějakou skupinou, jsou za tím osobní věci.“

Na závěr rozhovoru odmítla Zamrazilová odpovědět na otázku k Ukrajině. Tiskové oddělení ODS si totiž předem vyžádalo seznam témat, o kterých bude rozhovor se Zamrazilovou veden. A protože téma Ukrajiny v něm nebylo, odmítla se o něm Zamrazilová bavit s vysvětlením, že není „instantní expert na zahraniční politiku“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

21:16 VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) využil možnosti posadit se do automobilu VW Golf Václava Hav…