Konzervativní publicista Joch o Drahošovi: Takto blbý nemůže být nikdo

29.07.2018 17:44

Konzervativní publicista Roman Joch, jenž sám sebe označuje za liberálního konzervativce, nevěřícně hledí na to, co předvádí neúspěšný prezidentský kandidát a uchazeč o post senátora na Praze 4 Jiří Drahoš.

Konzervativní publicista Joch o Drahošovi: Takto blbý nemůže být nikdo
Foto: Petr Kupka
Popisek: Roman Joch na besedě v Olomouci
reklama

Server iHNed.cz přišel s informací, že finanční správa si došlápne na občany, kteří pronajímají své nemovitosti v rámci služby Airbnb, ale z tohoto pronajímání řádně neodvádí daně. Finanční úřady prý teď obešlou poskytovatele služby a vyzvou je, aby uhradili to, co státu dluží na daních. Podle vládní analýzy, kterou si nechal kabinet zpracovat, by mohl státní rozpočet získat až půl miliardy korun navíc rok co rok.

Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš k tomu na sociální síti twitter poznamenal, že důslednější kontrola Airbnb by mohla zlepšit dostupnost bydlení především v hlavním městě. „Prvním krokem ke zlepšení dostupnosti bydlení může být důslednější kontrola Airbnb. Situace, kdy stát přichází o stovky milionů korun ročně a lidé nemají kvůli uměle navýšeným nájmům v centru Prahy kde bydlet, je neúnosná,“ zdůraznil Drahoš.

Romana Jocha svým vyjádřením zjevně nepotěšil. „Řekněte mi, prosím, že to je fake news. Protože takto blbý nemůže být nikdo,“ zareagoval Joch na Drahošova slova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…