Krejčíř kritizuje zastavení Starkova stíhání

21.05.2011 13:40

Rodina uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře se ohradila proti zastavení stíhání Jaroslava Starky a dalších obviněných v případě únosu Krejčířova otce Lamberta.

Krejčíř kritizuje zastavení Starkova stíhání
reklama

"Mohu potvrdit, že si zmocněnkyně pana Krejčíře mladšího a jeho matky stížnost podala," řekla Lidovým novinám mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

O stížnosti nyní rozhodne pražské vrchní státní zastupitelství, které může celý případ nakonec znovu otevřít.

Přitom žalobkyně celou kauzu ukončila koncem letošního dubna s tím, že je nepochybné, že byl Lambert Krejčíř unesen a následně kvůli tomu zřejmě zemřel. Nepodařilo se ale dokázat, že za celou věcí stáli příbramský fotbalový boss Starka nebo jeho spolupracovník Vlastimil Spěvák.

Infarkt? 

Advokáti obou podezřelých vše od začátku popírali. „Klient stále tvrdí, že se ničeho nedopustil, a nevidí důvod, proč by měl být trestně stíhán," řekl Lidovým novinám Spěvákův advokát Vladimír Vaněk.

Lambert Krejčíř je pohřešován od podzimu 2002. Policie byla přesvědčena, že za únosem stála skupina lidí, v níž figuroval i Starka. Krejčíř pak měl za blíže nezjištěných okolností zemřít, možná na zástavu srdce v kufru auta, tělo se pak nikdy nenašlo. Motivem únosu měly být peníze, Starka Krejčířovi dlužil 67 milionů korun.

Související:

Krejčíř zřejmě opravdu vraždil

Krejčíř se snažil obelhat Klause

foto:  seychellesweekly.com 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jac
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…