Kubice: Drogy jsou největším problémem severozápadního pohraničí

15.04.2013 17:01

Drogy jsou podle ministra vnitra Jana Kubiceho největším problémem severozápadního pohraničí. Od poloviny února policie sice zvýšila počet kontrol v Plzeňském, Karlovarském i Ústeckém kraji, podle ministra to ale nestačí. Je třeba pracovat i na legislativě a jednat s Polskem o omezení prodeje chemikálií k výrobě drog, řekl dnes novinářům ministr Kubice při své návštěvě pohraničí.

Kubice: Drogy jsou největším problémem severozápadního pohraničí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice

"V květnu se sejdu se spolkovým ministrem vnitra a s polským ministrem vnitra, protože problém drog je potřeba řešit napříč státy," řekl Kubice. S Polskem chce vyjednat omezení prodeje chemikálií potřebných k výrobě pervitinu. Také uvedl, že předchozí polský ministr vnitra měl na takových jednáních zájem.

"Budeme se snažit, aby došlo ke sjednocení legislativy. Aby nebylo možné si v Polsku koupit látku, kterou si v Čechách či v Německu nekoupíte," doplnil ministrův náměstek Jaroslav Hruška. Na zvýšenou drogovou kriminalitu v pohraničí upozornili Němci. "Nemyslím si, že je to hysterie, do Německa ty drogy skutečně jdou," řekl novinářům na jednom z hlavních tahů do Německa blízko hranic Kubice. Problém podle něj není v Ústeckém kraji ale tak zásadní jako na Karlovarsku či Plzeňsku.

Policie se při kontrolách soustředí mimo jiné na hlavní přeshraniční tahy a na tržnice u hranic nebo projíždějící vlaky. Samotné častější kontroly aut přejíždějících česko-německou hranici podle Kubiceho nejsou omezením schengenského prostoru.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…