Kvóty rozdělují Evropu a jsou neefektivní, zopakoval Babiš. Do Bruselu jede se silným mandátem

18. 1. 2018 12:30

Vláda respektuje stanovisko Sněmovny k navrhované unijní reformě azylové politiky a bude se usnesením řídit, řekl při dnešním jednání sněmovního evropského výboru premiér Andrej Babiš (ANO). Dolní komora ve středu důrazně odmítla případné zavedení mechanismu pro přerozdělování uchazečů o azyl v rámci členských států. Zprávu přinesla ČTK.

Kvóty rozdělují Evropu a jsou neefektivní, zopakoval Babiš. Do Bruselu jede se silným mandátem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Kabinet by měl podle poslanců přijetí celé reformy azylového systému v krajním případě na evropské úrovni zablokovat.

„Kvóty rozdělují Evropu a jsou neefektivní,“ zopakoval Babiš, který poslance z výboru informoval o závěrech prosincového evropského summitu. Česko chce podle něho řešit migraci mimo Evropu a chce se na tom finančně podílet.

Kabinet bude podle premiéra postupovat tak, aby Česko nebylo ve věci stálého přerozdělovacího mechanismu spolu s dalšími kritiky přehlasováno. Babiš se také postavil proti úvahám o možném sjednocení sociálních dávek v Unii, jde podle něho o nepřijatelný nesmysl.

Sněmovna přijala stanovisko k navrhované reformě azylové politiky téměř jednomyslně. Usnesení označované za kompromisní přijala hlasy 163 ze 165 přítomných poslanců, nikdo nebyl proti.

Dolní komora také vybídla vládu, aby při vyjednávání v EU prosazovala jednomyslné schvalování změn azylové politiky. Důvodem byla zkušenost se zavedením kvót na uprchlíky, které EU schválila pouze většinově přes odpor Česka a dalších zemí. Těm za nedodržování kvót nyní hrozí unijní sankce.

Sněmovna naopak podpořila zamýšlené změny unijního azylového systému, které by měly do budoucna zabránit zneužívání azylových režimů členských zemí a urychlit návrat neúspěšných žadatelů o azyl do země původu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…