Lidé čtou, že jim média lžou, a pak tomu věří! Novinářka z Respektu se zhrozila

7. 6. 2019 20:52

Redaktorka Respektu Ivana Svobodová projezdila Českou republiku křížem krážem a od lidí si vyslechla ledacos. Lidi jí nadávali do lepšolidí, do pravdoláskařů a tvrdili jí, že o běžném životě vlastně nic není, protože žije v Praze odtržená od reality.

Lidé čtou, že jim média lžou, a pak tomu věří! Novinářka z Respektu se zhrozila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice

Část české společnosti podle Svobodové věří konspiračním teorií a jsou přesvědčeni, že všechno je jinak, než se tvrdí. Do tohoto obrazu jim skvěle zapadá i příběh Jiřího Kajínka, který dostal doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu, ale prezident Miloš Zeman mu jednoho dne udělil milost. A někteří lidé věří, že je Kajínek vlastně nevinný.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Začalo to vlastně s okupací Krymu a s Ukrajinou, potom samozřejmě ta uprchlická vlna a je to zásah. Ono se o tom pořád mluví – o fake news, o dezinformacích, ale já myslím, že je to ve větší míře, než my si připouštíme. Je to vinou těch bláznivých teorií, (šířených) ať už řízeně nebo živelně, kdo všechno řídí svět a kdo na nás má políčeno,“ vysvětlila novinářka v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV.

Zkrátka a dobře, když lidé pořád dokola čtou, že všechno je jinak a že politici ani tradiční média neříkají pravdu, tak to určitá část společnosti vezme za bernou minci.“ Lidé prý vlastně nevědí, čemu mají věřit. Svobodová si už vyslechla i větu, „že jsem presstitutka, které někdo posílá peníze do kapsy za to, že oblbuje lidi“. Slyšela o sobě, že patří k „lepšolidem, sluníčkářům“ a tak podobně.

Anketa

Okrádá vás Andrej Babiš?

17%
hlasovalo: 26428 lidí

Pražanům prý kupříkladu lidé z Vysočiny vyčítají i to, že jim pijí jejich vodu. Obyvatelům hlavního města, včetně Svobodové, také říkají, že vlastně nic neví o obyčejném životě. A novinářka té frustraci rozumí u lidí, kteří mají na svých bedrech jednu nebo více exekucí, ale u lépe situovaných lidí marně hledá příčiny takového chování.

„Víte, když vám to říká někdo, kdo má za barákem tři krávy a před barákem dvě auta, ... tak nevím, tak nerozumím tomu, když mi to říká někdo, komu se dobře daří,“ prohlásila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…