Lže Babiš? Landa má prosbu k občanům. Jsou data o covidu skutečná?

14.11.2020 19:55

Zpěvák Daniel Landa sdílel dnes několik dní starý text lékaře, jednoho z průkopníků psychosomatické medicíny Jana Hnízdila. Dodává k tomu, že vláda nám lže, předkládá upravená a nepřesná fakta a jejich zvrácenou interpretaci.

Lže Babiš? Landa má prosbu k občanům. Jsou data o covidu skutečná?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Daniel Landa

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 13064 lidí
„Přečtěte si prosím níže názor odborníků, vyjadřující se na sdíleném blogu p. Hnízdila (nesuďte jeho osobu, přečtěte si tam názory povolaných),“ poznamenal úvodem svého příspěvku Landa. Hnízdil je internistou, založil a provozuje pracoviště komplexní psychosomatické medicíny Hnízdo zdraví. V roce 2015 obdržel anticenu Zlatý bludný balvan Sisyfa.

„Je třeba se ptát na spoustu věcí. Vláda nám lže, předkládá upravená a nepřesná fakta a jejich zvrácenou interpretaci. K čemu nám jsou ve skutečnosti zahraniční lékaři ve směšných počtech? Naprosto k ničemu! Slouží to spíš jen jako ubohá demonstrace alespoň nějaké vládní pseudoaktivity. Stejně jako ventilátorů máme dost a nepotřebujeme si je nechat nikým darovat. A polní nemocnice? Potěmkinova vesnice a neuvěřitelně drzá show,“ poznamenal Landa.

„Komu z vás to vadí a věří těmto níže uvedeným odborníkům, podepisujte a posílejte archy z www.blanickymanifest.cz, nebo jiné smysluplné petice za svobodu a rozum, vyvěšujte na protest z oken po potřebnou dobu naše státní prapory #vlajkyven, nebuďte pohodlní vstát z křesla a vyjádřit svůj názor. Nevzdáváme! Hledáme s odborníky moudrá řešení. Další informace budou následovat. Protestní píseň s názvem Blanický manifest je právě ve fázi dokončovacích prací. Nespíme, chceme svobodu, zodpovědnost a rozum! Krok za krokem,“ zakončil Landa.

V textu Hnízdila, na nějž se Landa odvolává a který je zveřejněn na jeho blogu na serveru Aktuálně.cz, jsou sesumarizovány nejrůznější názory odborníků a lékařů, mimo jiné Martina Balíka z VFN Praha, kardiologa Jana Pirka, lékařky z Nemocnice Na Bulovce Hany Roháčové a dalších.

„Společnost jsme šíleně vystrašili... Testujeme tisíce lidí denně, stojí to tři čtvrtě miliardy měsíčně, a výsledkem je 71 pacientů v těžkém stavu. U nás je jich šest, mají spoustu rizikových faktorů, říkám tomu intenzivní obezitologie… Chřipka dokáže být destruktivnější než koronavirus,“ cituje mimo jiné Hnízdil Balíka.

A cituje také viroložku z Ostravy Hanu Zelenou. „Údaje o vyléčených jsou chybné, čísla nehrají... Když je někdo vyléčený, tak předpokládáme, že byl nemocný... Většina pozitivně testovaných ale žádnou nemoc neměla. Pozitivní test navíc neznamená, že jste nakažený nebo infekční. Koronavirus se teď chová jako kterýkoliv jiný respirační virus... Očkovat bych se nenechala, nejsem přesvědčená o bezpečnosti vakcíny, je vyvíjena pod velkým tlakem.“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

12:25 Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

Zpěvák a skladatel Tomáš Klus se opět angažuje v tématu ekologie. Tentokrát propaguje solární energi…