Mazánek jako jediný adept na šéfa policejní „superjednotky“? Zkušený novinář má vážné pochyby o pozadí

29.06.2016 20:51 | Zprávy

Do soutěže o post šéfa nového útvaru boje proti organizovanému zločinu se přihlásil jediný adept – šéf kriminální policie Michal Mazánek. O tom, proč je špatná zpráva to, že v úřadě nahradí odcházejícího Roberta Šlachtu, píše na serveru Respekt.cz Jaroslav Spurný. Šlachta odchází poté, co jeho Útvar pro odhalování organizovaného zločinu byl v rámci reorganizace policie sloučen s Útvarem pro odhalování finanční kriminality.

Mazánek jako jediný adept na šéfa policejní „superjednotky“? Zkušený novinář má vážné pochyby o pozadí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, šéf ÚOOZ

„Policejní prezidium vyhlásilo na výběr šéfa tzv. ‚superjednotky‘ nabídkové řízení. Speciální soutěž, do níž se mohou přihlásit policisté v určité ‚platové třídě‘, té nejvyšší policejní. Takových policistů je asi sedmdesát; do soutěže o řízení a vedení úřadu, který tu bude mít jako jediný kompetenci pátrat po defraudacích, korupci, mafiánech a těžkých zločinech, se přihlásil pouze plukovník Michal Mazánek,“ všímá si Spurný.

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Brutální.“ Holec k možnému zrušení SPD. Vidí cestu a tuší kdo

9:44 „Brutální.“ Holec k možnému zrušení SPD. Vidí cestu a tuší kdo

Je trestní stíhání Tomia Okamury záminkou pro zákaz SPD? „To je i na dobu Petra Fialy velmi putinovs…