Ministr Chládek to prý má nahnuté. Vyměněn bude ale nejdříve po eurovolbách

17.05.2014 10:24

Po aférách s údajnou šikanou podřízených a s podivnými okolnostmi, za kterých získal titul PhDr., se kymácí židle pod ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD). Informuje o tom sobotní Mladá fronta Dnes s tím, že k případné výměně ministra nedojde dříve, než po eurovolbách. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) prý nechce situaci před volbami zbytečně vyostřovat a nemá ani osobu, která by Chládka na postu ministra školství nahradila.

Ministr Chládek to prý má nahnuté. Vyměněn bude ale nejdříve po eurovolbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Marcel Chládek

Podle listu se v sociální demokracii mluvilo v této souvislosti o poslankyni Vlastě Bohdalové, která se školství dlouhodobě věnuje. Její nevýhodou ale je, že patří k haškovcům a navíc po volbách zvedla ruku pro usnesení vyzývající šéfa ČSSD Sobotku k rezignaci.

Sociální demokraté navenek Chládka v čele ministerstva hájí, podle deníku ale důvěryhodné zdroje z ČSSD přiznávají debaty o jeho nástupci.

„Pokud budeme výměnu řešit, tak až po eurovolbách. Předpokládám ale, že se s panem Chládkem bude chtít premiér do té doby znovu sejít. Znepokojující jsou zejména informace o šikaně, vzdělání nám přijde jako účelová kampaň,“ řekl listu pod slibem anonymity sociální demokrat blízký vládě.

Tento týden popsala MF Dnes zkušenosti bývalých zaměstnanců ministra, kteří jeho chování označují za šikanu. Následně se objevily informace o tom, že Chládek ve svém životopise neuvedl, že studoval na Vojenské akademii Klementa Gottwalda, kde se vzdělávali i politruci. A včera Lidové noviny upozornily na údajně slabou úroveň rigorózní práce, na jejímž základě získal Chládek na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy titul PhDr.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico málem zemřel kvůli Ukrajině. Bulharský prezident zasáhl

13:25 Fico málem zemřel kvůli Ukrajině. Bulharský prezident zasáhl

Bulharský prezident Rumen Radev označil vítězství Ukrajiny nad Ruskem za „nemožné“ a připomínal, že …